Wiadomości branżowe

Ethernet DSL Access rozwiązanie firmy Ericsson

Ethernet DSL Access rozwiązanie firmy Ericsson
Ethernet DSL Access rozwiązanie firmy Ericsson< ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office"/> Zastosowanie koncepcji publicznego Ethernetu otwiera możliwości wprowadzenia nowych usług jak zdalne nauczanie /e-learning/, zdalne zarządzanie /e-government/, wideo na żądanie /video-on-demand/, gry /gaming/ lub TV. Ethernet DSL Access to rozwiązanie firmy Ericsson należące do platformy Public Ethernet, wykorzystujące miedziane linie telefoniczne. Niezwykle istotną właściwością budowy sieci opartej na platformie EDA /Ethernet DSL Access/ jest elastyczność umożliwiająca swobodną rozbudowę systemu. EDA pozwala na dostarczenie do abonenta końcowego łącza cyfrowego umożliwiającego realizację szybkiego dostępu do Internetu.  Technologia DSL pozwoli operatorom sieci stacjonarnych na zaoferowanie usług szerokopasmowych po konkurencyjnych cenach dla użytkowników prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki bezpośredniemu podłączeniu do sieci agregacyjnej Ethernet, rozwiązanie Ethernet DSL Access otwiera nowe możliwości wspierania usług wymagających transmisji o wysokiej przepustowości

Ethernet DSL Access rozwiązanie firmy Ericsson< ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office"/>

 

Zastosowanie koncepcji publicznego Ethernetu otwiera możliwości wprowadzenia nowych usług jak zdalne nauczanie /e-learning/, zdalne zarządzanie /e-government/, wideo na żądanie /video-on-demand/, gry /gaming/ lub TV.

 

Ethernet DSL Access to rozwiązanie firmy Ericsson należące do platformy Public Ethernet, wykorzystujące miedziane linie telefoniczne.

 

Niezwykle istotną właściwością budowy sieci opartej na platformie EDA /Ethernet DSL Access/ jest elastyczność umożliwiająca swobodną rozbudowę systemu. EDA pozwala na dostarczenie do abonenta końcowego łącza cyfrowego umożliwiającego realizację szybkiego dostępu do Internetu.

 

Technologia DSL pozwoli operatorom sieci stacjonarnych na zaoferowanie usług szerokopasmowych po konkurencyjnych cenach dla użytkowników prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Dzięki bezpośredniemu podłączeniu do sieci agregacyjnej Ethernet, rozwiązanie Ethernet DSL Access otwiera nowe możliwości wspierania usług wymagających transmisji o wysokiej przepustowości jednocześnie znacząco zmniejszając koszty transportu danych. Dzięki temu podłączenie szerokopasmowego dostępu do Internetu staje się ekonomiczne i efektywne.

 

 

W klasycznych rozwiązaniach DSL wysokie koszta związane z rozbudową i unowocześnieniem drugiej mili oraz najbliższego węzła komutacyjnego wstrzymały uruchomienie usług DSL po atrakcyjnych dla konsumentów cenach. Tymczasem unowocześnienie i rozbudowa drugiej mili jest operacją niezbędną, gdyż zapewnia wysoką przepustowość konieczną dla dostarczenia usług szerokopasmowych na rynek masowy. Do tej pory ta część sieci była wdrażana poprzez wykorzystanie tradycyjnych technologii TDM albo ATM, które nie są jednak wystarczająco wydajne i nie dość elastyczne by sprostać wymaganiom nowych łączy szerokopasmowych.

 

Zaletą rozwiązania EDA jest jego wyjątkowa skalowalność, która umożliwia implementację DSL na obszarach o niewielkim zaludnieniu, a wykorzystanie Ethernetu pozwala na ekonomiczne budowanie infrastruktury w drugiej mili, która jest typowym wąskim gardłem istniejących sieci.

A to już wiesz?  Nowoczesne materiały chronią żołnierzy i inne służby przed pociskami najnowszych generacji. Ochronne kamizelki i hełmy dostarcza polski przemysł

 

Oparte na Ethernecie rozwiązanie DSL Access firmy Ericsson umożliwia operatorom sieci stacjonarnych wdrożenie sieci zbierającej w drugiej mili po kosztach, które są ekwiwalentem połowy wartości wdrożenia takiej sieci opartej na przełącznikach ATM. W konsekwencji bezpośredniego podłączenia do sieci szkieletowej Ethernetu następuje nawet dziesięciokrotna redukcja kosztów transmisji.

 

Kluczową zaletą usługi DSL jest niezmienność standardów interfejsu. Użytkownik korzysta ze standardowego modemu DSL, który w zwyczajowy sposób łączy komputer bądź sieć LAN z Ethernetem.

 

 

Najmniejszy na świecie DSLAM oferuje skalowalność pojemności.

 

Głównym problemem dla operatorów sieci stacjonarnej uruchamiających DSL są miejsca z niewielka ilością użytkowników. Wysokie koszty inwestycji powodują, iż takie działanie staje się mało atrakcyjne bądź wręcz niedochodowe.

 

Jako część rozwiązania Ethernet DSL Access firma Ericsson przygotowała rozwiązanie pretendujące do miana najmniejszego DSLAM na świecie. Każdy ultra-compact DSLAM obsługuje od ośmiu do dwunastu abonentów, dzięki czemu rozwiązanie staje się wysoce efektywne nawet w miejscach z niewielką ilością użytkowników, bądź o niskiej gęstości zaludnienia. Pojemność może być rozszerzana linearnie, na bazie pay-as-you-grow dołączając w miarę potrzeb więcej modułów DSLAM.

 

Ultra-compact DSLAM ma wymiary 166x21x109 mm. Jest to kompletny samowystarczalny system, który łączy się ze standardowym MDF-block i może być podłączony bezpośrednio do szerokopasmowego MDF, dzięki czemu to rozwiązanie można zainstalować w szybki i łatwy sposób.

 

Dodatkowo, rozwiązanie umożliwia wykorzystanie inwestycji na sprzęt zarówno przy obsłudze abonentów biznesowych jak i prywatnych. Przepustowość pasma u użytkownika końcowego może zostać zwiększona poprzez proste uaktualnienie oprogramowania DSLAM. Rozwiązanie zostało tak przygotowane, aby w przyszłości możliwa była adaptacja do wysokobitowych standardów DSL (ADSL2 i VDSL) oraz long-range Ethernet.

 

 

Ethernet – dominującą technologią sieciową.

 

A to już wiesz?  Pierwsza na świecie sieć 4G/LTE ruszyła dzisiaj w Sztokholmie

Po 30 latach rozpowszechnionego użytkowania w sieciach firmowych, Ethernet jest dominującą technologią dostępu szerokopasmowego. Działa według międzynarodowych standardów i jest stosowany w większości LAN-ów. Wszystkie aktualnie produkowane PC-ty są w stanie współpracować z Ethernetem a praktycznie cały ruch IP rozpoczyna się i kończy w Ethernecie.

 

Koszty przesyłu danych w Ethernecie spadły znacząco w ostatnich latach. Dodatkowo, standardy dopasowane do potrzeb sieci publicznej, takie jak 10 Gbps oraz EFM w przyszłości ulepszą ich opłacalność. Aktualnie, sprzęt IP-over-Ethernet stanowi jedną dziesiątą sprzętu IP-over-ATM bądź IP-over-SDH/SONET potrzebnego przy wdrażaniu typowej sieci lokalnej. Koszty operacyjne wraz zarządzaniem łączami szerokopasmowymi, zaopatrzeniem, utrzymaniem i aktualizacją IP-over-Ethernet są również znacznie niższe. Stanowią średnio jedną piąta kosztów IP-over-Atm lub IP-over-SDH/SONET.

 

 

Operatorzy, którzy podpisali z Ericsson kontrakt na EDA:

 

§   Netia S.A. (Polska), styczeń 2004

§   KPY Networks Ltd. (Finlandia), grudzień 2003

§   Saunalahti (Finlandia), grudzień 2003

§   SATEL (Rosja), listopad 2003

§   Golden Telecom (Ukraina), wrzesień 2003

§   TelstraClear (Nowa Zelandia), wrzesień 2003

§   Batelco (Bahrajn), lipiec 2003

§   Emitel (Węgry), czerwiec 2003

§   Pierwszy w Europie kontrakt na rozwiązanie Ethernet DSL Access z estońskim operatorem Eesti Telefon, maj 2003;

§   China Telecom Zheijang (Chiny), maj 2003

§   Jiangxi Nanchang Telecom (Chiny), maj 2003

   China Telecom (Chiny), grudzień 2002

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy