Wiadomości branżowe

Komputer w każdej szkole

22 stycznia podczas Targów Komputer EXPO zainaugurowano nowy program [email protected] i firmy Prodigios "Komputer w każdej szkole". W ramach programu polskie szkoły będą mogły zakupić nowy komputer w wersji Linux za cenę nie wyższą niż 600 PLN (do ceny po 1.05 br. należy doliczyć VAT). [email protected] przekonała producenta sprzętu komputerowego, hiszpańską firmę Prodigios, do wsparcia polskiej edukacji i przeznaczenia na ten cel 30 000 komputerów po bardzo atrakcyjnej cenie. W ramach programu "Komputer w każdej szkole" można zakupić zarówno pojedyncze komputery, jak i całą pracownię. Komputery dostępne są w dwóch konfiguracjach: - Komputer o konfiguracji A będzie kosztował do 600 zł, - Komputer Master PC (konfiguracja B) - do 1100 PLN. Do cen po 1 maja br. trzeba będzie doliczyć VAT. Ostateczna cena zależała będzie m.in. od kosztów transportu, konfiguracji i ewentualnej instalacji pracowni (jeśli szkoła będzie tym zainteresowana). Do zakupu komputerów w tych cenach uprawnione będą szkoły, nauczyciele i uczniowie. Komputery objęte są dwuletnią gwarancją. W ramach tej ceny dostarczane będą z systemem operacyjnym Linux, choć będzie

22 stycznia podczas Targów Komputer EXPO zainaugurowano nowy program [email protected] i firmy Prodigios „Komputer w każdej szkole”. W ramach programu polskie szkoły będą mogły zakupić nowy komputer w wersji Linux za cenę nie wyższą niż 600 PLN (do ceny po 1.05 br. należy doliczyć VAT).

[email protected] przekonała producenta sprzętu komputerowego, hiszpańską firmę Prodigios, do wsparcia polskiej edukacji i przeznaczenia na ten cel 30 000 komputerów po bardzo atrakcyjnej cenie.

W ramach programu „Komputer w każdej szkole” można zakupić zarówno pojedyncze komputery, jak i całą pracownię. Komputery dostępne są w dwóch konfiguracjach:

– Komputer o konfiguracji A będzie kosztował do 600 zł,

– Komputer Master PC (konfiguracja B) – do 1100 PLN.

Do cen po 1 maja br. trzeba będzie doliczyć VAT. Ostateczna cena zależała będzie m.in. od kosztów transportu, konfiguracji i ewentualnej instalacji pracowni (jeśli szkoła będzie tym zainteresowana). Do zakupu komputerów w tych cenach uprawnione będą szkoły, nauczyciele i uczniowie. Komputery objęte są dwuletnią gwarancją. W ramach tej ceny dostarczane będą z systemem operacyjnym Linux, choć będzie istniała możliwość zamówienia Windows (na warunkach licencji oferowanych dla edukacji i indywidualnych użytkowników przez Microsoft).

KONFIGURACJA A:
Procesor: 300 MHz
RAM: 128 Mb
Twardy dysk: 10 Gb
Monitor: 14″
Klawiatura z Touchpadem: TAK
CD RW & DVD: NIE

KONFIGURACJA B (Master PC):
Procesor: 1 GHz
RAM: 128 Mb
Twardy dysk: 10 Gb
Monitor: 14″
Klawiatura z Touchpadem: TAK
CD RW & DVD: TAK

Komputer można usprawniać i rozbudowywać na wiele sposobów, do użytku szkolnego nie jest to jednak konieczne – komputer umożliwia korzystanie z multimedialnych programów edukacyjnych, z Internetu, przygotowywanie prezentacji, pracę z dokumentami etc.

Rozpoczęcie sprzedaży komputerów nastąpi 20 lutego 2004 roku.

Więcej informacji: www.interklasa.pl

 

Źródło Fundacja – Polski Portal Edukacyjny [email protected] Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Legia Warszawa będzie jeszcze lepiej analizować swoje serwisy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy