Wiadomości branżowe

ENERGA liderem branży wg rankingu Rzeczpospolitej

Awans o 3 pozycje w zestawieniu największych polskich firm i ponowne osiągnięcie najwyższego miejsca wśród dystrybutorów energii elektrycznej odnotowała Grupa ENERGA i jej spółka zależna ENERGA-OPERATOR w opublikowanym 31. października rankingu Rzeczpospolitej "Lista 2000". Grupa ENERGA z ponad 6,5 miliarda zł przychodów ze sprzedaży uplasowała się na 23. pozycji w opracowanym przez Rzeczpospolitą rankingu największych polskich przedsiębiorstw. "Lista 2000" powstała na podstawie oficjalnych sprawozdań finansowych firm (jednostkowych i skonsolidowanych) za 2006 rok. Spółka zajęła najwyższe miejsce wśród dystrybutorów energii elektrycznej. Środki przeznaczone w 2006 roku na inwestycje dają ENERDZE 16. miejsce w Polsce i pozycję lidera wśród firm województwa pomorskiego. Nakłady inwestycyjne spółki w 2006 roku to prawie 640 mln zł, zaś jej zysk netto w tym samym okresie wyniósł ponad 247 mln zł.Grupa ENERGA z siedzibą w Gdańsku jest jednym z czterech polskich holdingów elektroenergetycznych. Największymi spółkami zależnymi ENERGA SA są firmy ENERGA-OPERATOR SA i Zespół Elektrowni Ostrołęka SA. Działalność grupy

Awans o 3 pozycje w zestawieniu największych polskich firm i ponowne osiągnięcie najwyższego miejsca wśród dystrybutorów energii elektrycznej odnotowała Grupa ENERGA i jej spółka zależna ENERGA-OPERATOR w opublikowanym 31. października rankingu Rzeczpospolitej "Lista 2000".

Grupa ENERGA z ponad 6,5 miliarda zł przychodów ze sprzedaży uplasowała się na 23. pozycji w opracowanym przez Rzeczpospolitą rankingu największych polskich przedsiębiorstw. "Lista 2000" powstała na podstawie oficjalnych sprawozdań finansowych firm (jednostkowych i skonsolidowanych) za 2006 rok. Spółka zajęła najwyższe miejsce wśród dystrybutorów energii elektrycznej.

Środki przeznaczone w 2006 roku na inwestycje dają ENERDZE 16. miejsce w Polsce i pozycję lidera wśród firm województwa pomorskiego. Nakłady inwestycyjne spółki w 2006 roku to prawie 640 mln zł, zaś jej zysk netto w tym samym okresie wyniósł ponad 247 mln zł.

Grupa ENERGA z siedzibą w Gdańsku jest jednym z czterech polskich holdingów elektroenergetycznych. Największymi spółkami zależnymi ENERGA SA są firmy ENERGA-OPERATOR SA i Zespół Elektrowni Ostrołęka SA. Działalność grupy koncentruje się na wytwarzaniu, obrocie, dystrybucji i przesyle energii elektrycznej.

Z ok. 30-procentowym udziałem w rynku ENERGA jest liderem krajowego rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Jest właścicielem aż 45 elektrowni wodnych.

ENERGA dostarcza prąd do domów ponad 7 milionów Polaków oraz do ponad 200 tys. firm – obsługuje ponad 2,7 mln klientów. Jest operatorem systemu dystrybucyjnego obejmującym swoim zasięgiem obszar o powierzchni 75 tys. km kw.

Źródło Grupa ENERGA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Hiszpański start-up opracował platformę do monitorowania zanieczyszczeń w morzach i oceanach. W czasie rzeczywistym zarządza też usuwaniem śmieci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy