Wiadomości branżowe

Ericsson został wybrany przez firmę IBN na dostawę największej w Europie publicznej sieci Wi-Fi (WLAN).

Ericsson podpisał kontrakt z Inspired Broadcast Networks, IBN, na wdrożenie 5,000 lokalizacji zapewniających bezprzewodowy, oparty na technologii Wi-Fi, dostęp do publicznej sieci LAN. Firma IBN, należąca do LLG, jest największym operatorem w Wielkiej Brytanii świadczącym usługi związane z rozrywką, posiadającym platformy cyfrowe rozmieszczone w ponad trzech tysiącach lokalizacji.  Ericsson dodatkowo wzbogaci terminale o możliwość bezprzewodowego dostępu do publicznych sieci WLAN, wykorzystując przy tym technologię DSL. Dzięki wykorzystaniu technologii DSL możliwe jest zapewnienie pokrycia danego obszaru, przy niskich nakładach inwestycyjnych na infrastrukturę sieci.  „Możliwości, jakie daje ta sieć, są zgodne ze strategią korporacyjną Ericsson w ramach komunikacji Mobile & Broadband Internet. Jesteśmy dumni z kierunku rozwoju i mamy nadzieję na dalszą współpracę z IBN, BT oraz Intel,” powiedział Ove Anebygd, Vice President Broadband Access w Ericsson.  We współpracy

Ericsson podpisał kontrakt z Inspired Broadcast Networks, IBN, na wdrożenie 5,000 lokalizacji zapewniających bezprzewodowy, oparty na technologii Wi-Fi, dostęp do publicznej sieci LAN.

 

Firma IBN, należąca do LLG, jest największym operatorem w Wielkiej Brytanii świadczącym usługi związane z rozrywką, posiadającym platformy cyfrowe rozmieszczone w ponad trzech tysiącach lokalizacji.

 

Ericsson dodatkowo wzbogaci terminale o możliwość bezprzewodowego dostępu do publicznych sieci WLAN, wykorzystując przy tym technologię DSL. Dzięki wykorzystaniu technologii DSL możliwe jest zapewnienie pokrycia danego obszaru, przy niskich nakładach inwestycyjnych na infrastrukturę sieci.

 

„Możliwości, jakie daje ta sieć, są zgodne ze strategią korporacyjną Ericsson w ramach komunikacji Mobile & Broadband Internet. Jesteśmy dumni z kierunku rozwoju i mamy nadzieję na dalszą współpracę z IBN, BT oraz Intel,” powiedział Ove Anebygd, Vice President Broadband Access w Ericsson.

 

We współpracy Ericsson z firmami BT, Intel i IBN zostanie stworzona nowa sieć o nazwie „The Cloud”. Zgodnie z planem, w ciągu najbliższych trzech lat, ma ona objąć ponad 30000 lokalizacji z dostępem do sieci WLAN. IBN zamierza prowadzić sprzedaż hurtową tylko dla znanych dostawców usług, tj. operatorów telefonii komórkowej oraz operatorów zapewniających dostęp szerokopasmowy.

 

Rozwiązanie firmy Ericsson opierające się na technologii Wi-Fi, umożliwia bezprzewodowy dostęp do publicznej sieci WLAN, gwarantując taką samą szybkość przesyłu danych abonenta, jaką spotyka się jedynie w sieciach korporacyjnych. Zaletą rozwiązania firmy Ericsson jest również możliwość przyszłej integracji sieci WLAN z systemami 3G.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  W Polsce Wschodniej przybędzie innowacji. Najlepsze z nich otrzymały wielomilionowe dotacje z Funduszy Europejskich

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy