Wiadomości branżowe

Fundusze strukturalne bez tajemnic

Ministerstwo Gospodarki i Pracy oraz Fundacja Edukacji Ekonomicznej zapraszają dziennikarzy na seminaria w regionach „Fundusze strukturalne bez tajemnic – o czym warto pisać?”. Seminaria skierowane są do dziennikarzy mediów lokalnych, regionalnych i krajowych (publiczne i prywatne media, prasa – dzienniki, tygodniki i dwutygodniki, miesięczniki i dwumiesięczniki, kwartalniki, radio i telewizja, agencje prasowe i informacyjne, przedstawiciele wydawnictw, redaktorzy portali). Spotkania zostaną przeprowadzone przez Trenerów Krajowego Systemu Przygotowań do Funduszy Strukturalnych (KSP) - Fundacja Edukacji Ekonomicznej, we wszystkich województwach w maju (szczegółowy harmonogram zamieszczony jest w formularzu zgłoszeniowym). Tematyka seminarium: Fundusze strukturalne dla polskich regionówFundusze strukturalne UE – Polityka spójności społeczno – gospodarczej UE, Polskie regiony na tle europejskich, krótko o Systemie wdrażania ZPORR w regionach, podsumowanie pierwszych miesięcy. Wpływ programów sektorowych na rozwój regionalny. Co dalej z Polityką Strukturalną UE? Strategia

Ministerstwo Gospodarki i Pracy oraz Fundacja Edukacji Ekonomicznej zapraszają dziennikarzy na seminaria w regionach ?Fundusze strukturalne bez tajemnic ? o czym warto pisać??.

 

Seminaria skierowane są do dziennikarzy mediów lokalnych, regionalnych i krajowych (publiczne i prywatne media, prasa ? dzienniki, tygodniki i dwutygodniki, miesięczniki i dwumiesięczniki, kwartalniki, radio i telewizja, agencje prasowe i informacyjne, przedstawiciele wydawnictw, redaktorzy portali).

 

Spotkania zostaną przeprowadzone przez Trenerów Krajowego Systemu Przygotowań do Funduszy Strukturalnych (KSP) – Fundacja Edukacji Ekonomicznej, we wszystkich województwach w maju (szczegółowy harmonogram zamieszczony jest w formularzu zgłoszeniowym).

 

Tematyka seminarium:

 

Fundusze strukturalne dla polskich regionów
Fundusze strukturalne UE ? Polityka spójności społeczno ? gospodarczej UE, Polskie regiony na tle europejskich, krótko o Systemie wdrażania ZPORR w regionach, podsumowanie pierwszych miesięcy. Wpływ programów sektorowych na rozwój regionalny.
Co dalej z Polityką Strukturalną UE? Strategia Lizbońska ? jak to przełożyć na konkretne projekty? Co nas czeka po roku 2006?
Nowy budżet UE na lata 2007-2013 ; Wstępne założenia Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013: Charakterystyka Modelowych Projektów; Najczęściej popełniane błędy i atuty dobrych projektów; Doświadczenia i przykłady projektów europejskich.

 

Od projektu do wniosku i jego rozliczenia
Wyzwania stojące wobec beneficjentów, administracyjna „Droga przez mękę” ? jak rozumieć role i obowiązki instytucji zarządzających systemem, dokumentacja programowa i praktyka jej wykorzystania, obowiązki i prawa związane z przygotowaniem i zarządzaniem projektem europejskim (aplikacja, monitoring, promocja, ewaluacja, sprawozdawczość), charakterystyka źródeł informacji o sukcesach aplikacyjnych, doświadczenia związane z realizacją i rozliczeniami projektów, obowiązki i prawa administracji -obowiązki i prawa beneficjentów, gdzie szukać wiedzy na temat skuteczności aplikowania o środki z perspektywy kraju członkowskiego, kiedy możemy powiedzieć, że Polska odniosła sukces?

 

Jak skutecznie pozyskiwać wiarygodne informacje o funduszach europejskich i stopniu ich wykorzystania?
Kto w regionie odpowiada za informacje. Jak szukać informacji,
Jak informować i promować projekty,
Serwisy internetowe
Sukces projektu
Skutki niedotrzymania umowy przez beneficjenta,
Co dalej? ? ewaluacja

A to już wiesz?  Pracoholicy czy Pasjonaci - jak pracują Polacy

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.europa.edu.pl w zakładce ?Seminaria regionalne dla mediów?

 

Aby wziąć udział w seminarium należy wypełnić i przesłać załączony formularz zgłoszeniowy na adres email [email protected], bądź faksem pod nr tel. (22) 828 06 71

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom materiały dydaktyczne, przerwy kawowe oraz lunch.

 

Źródło Fundacja – Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy