Wiadomości branżowe

Sage Symfonia patronem Konkursu naukowego o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

Sage Symfonia objęła patronatem Konkurs dla utalentowanych, młodych informatyków o Nagrodę im. Witolda Lipskiego, przedwcześnie zmarłego wybitnego polskiego naukowca, specjalizującego się w dziedzinie matematyki i informatyki.Tegorocznymi laureatami Konkursu zostali ex aequo dr Marcin Bieńkowski z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Mikołaj Bojańczyk z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Do Nagrody zgłoszono 9 wybitnych osób reprezentujących różne dziedziny informatyki. Rada Nagrody bardzo wysoko oceniła poziom kandydatów, uznając ich dorobek i wysoki potencjał badawczy wsparty aktywnością naukową. Obu zwycięzców nagrodzono za całokształt dotychczasowej pracy. Nagroda im. Witolda Lipskiego jest przyznawana młodym naukowcom za dorobek w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. Mogą się o nią ubiegać osoby, które nie przekroczyły 30 roku życia, są pracownikami, doktorantami lub studentami w polskiej szkole wyższej lub w instytucji prowadzącej badania naukowe w dziedzinie informatyki. Konkurs jest organizowany od 2 lat przez Fundację Rozwoju Informatyki, we współpracy z Polskim Oddziałem ACM oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym

Sage Symfonia objęła patronatem Konkurs dla utalentowanych, młodych informatyków o Nagrodę im. Witolda Lipskiego, przedwcześnie zmarłego wybitnego polskiego naukowca, specjalizującego się w dziedzinie matematyki i informatyki.

Tegorocznymi laureatami Konkursu zostali ex aequo dr Marcin Bieńkowski z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Mikołaj Bojańczyk z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Do Nagrody zgłoszono 9 wybitnych osób reprezentujących różne dziedziny informatyki. Rada Nagrody bardzo wysoko oceniła poziom kandydatów, uznając ich dorobek i wysoki potencjał badawczy wsparty aktywnością naukową. Obu zwycięzców nagrodzono za całokształt dotychczasowej pracy.

Nagroda im. Witolda Lipskiego jest przyznawana młodym naukowcom za dorobek w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. Mogą się o nią ubiegać osoby, które nie przekroczyły 30 roku życia, są pracownikami, doktorantami lub studentami w polskiej szkole wyższej lub w instytucji prowadzącej badania naukowe w dziedzinie informatyki. Konkurs jest organizowany od 2 lat przez Fundację Rozwoju Informatyki, we współpracy z Polskim Oddziałem ACM oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym (PTI). Fundacja Rozwoju Informatyki została założona w 1991 roku przez grupę pracowników Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem Konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych naukowców-informatyków i utrwalenie wspomnień o wybitnym naukowcu – dr hab. Witoldzie Lipskim. Organizatorom zależy również na zwróceniu uwagi na osiągnięcia polskiej nauki w dziedzinie informatyki.
„Zdecydowaliśmy się na objęcie patronatem Nagrody im. Witolda Lipskiego, ponieważ zależy nam na promocji polskich informatyków. Nasza firma jest obecna na rynku IT od ponad 13 lat. Z zainteresowaniem obserwujemy jak zmienia się zarówno zawód informatyka, jaki i pozycja młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w pracy. Informatyka to nasze środowisko zawodowe. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do podnoszenia prestiżu społecznego tej profesji” – mówi Elwira Sokołowska, Prezes Zarządu Sage Symfonia.

„Wielu zdolnych i pełnych entuzjazmu młodych ludzi zajmuje się w naszym kraju pracą naukową w rozmaitych dziedzinach informatyki, już teraz osiągając w tej pracy znaczące sukcesy. Warto pokazywać ich osiągnięcia, szukać możliwości, które pomogą im w dalszym rozwoju naukowym,
a najlepszych z nich znacząco wyróżniać. Nagroda im. Witolda Lipskiego dobrze temu służy. Wsparcie ze strony Sage Symfonia zapewni tej inicjatywie ciągłość i pozwoli nam jeszcze lepiej realizować jej cele już w bieżącej edycji Nagrody i w kolejnych latach” – mówi prof. dr hab. Andrzej Tarlecki, przewodniczący Rady Nagrody im. W. Lipskiego.

Tegoroczne uroczyste wręczenie Nagrody im. Witolda Lipskiego odbędzie się w piątek, 6 października, o godz. 14:00, w budynku MIM UW, przy ul. Banacha 2. Podczas uroczystości tegoroczni laureaci, Marcin Bieńkowski i Mikołaj Bojańczyk przedstawią krótkie referaty na temat swoich osiągnięć.
Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona z początkiem przyszłego roku. Więcej informacji o konkursie: http://nagrodalipskiego.mimuw.edu.pl.

A to już wiesz?  Złoty BIT HRMS GigaCon dla SYMFONII Forte

Źródło Sage Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy