Wiadomości branżowe

Sesja Finałowa konkursu Księgowy Roku 2007

Sesja Finałowa konkursu Księgowy Roku 2007
W Sesji Półfinałowej konkursu Księgowy Roku Jury wyróżniło szesnastu Najlepszych Księgowych Województw oraz wyłoniło pięcioro finalistów, którzy jeszcze tego samego dnia konkurowali ze sobą w Sesji Finałowej. Oba etapy Konkursu rozegrane zostały 8 grudnia 2007 r., w Bronisławowie, w woj. łódzkim, w hotelu Magellan. W półfinałach Konkursu wzięło udział 49 osób, w tym czworo finalistów studenckiej edycji konkursu Księgowy Roku 2007. Test półfinałowy rozpoczął się o godzinie 10:00 i zgodnie z planem trwał 120 minut. Po sprawdzeniu testów Jury wyłoniło szesnastu Najlepszych Księgowych Województw oraz pięcioro finalistów Konkursu.Następnie rozegrana została Sesja Finałowa, w której pięcioro najlepszych księgowych spośród wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu Księgowy Roku 2007, zmierzyło się z pytaniami Jury. Spośród nich Jury wybrało trzy osoby z najwyższą punktacją, które rozegrały między sobą finał. Jednak nazwisko zwycięzcy - Księgowego Roku 2007 - poznamy dopiero 12 stycznia 2008 r. podczas Balu Księgowych. Wówczas także dowiemy

W Sesji Półfinałowej konkursu Księgowy Roku Jury wyróżniło szesnastu Najlepszych Księgowych Województw oraz wyłoniło pięcioro finalistów, którzy jeszcze tego samego dnia konkurowali ze sobą w Sesji Finałowej. Oba etapy Konkursu rozegrane zostały 8 grudnia 2007 r., w Bronisławowie, w woj. łódzkim, w hotelu Magellan.

W półfinałach Konkursu wzięło udział 49 osób, w tym czworo finalistów studenckiej edycji konkursu Księgowy Roku 2007. Test półfinałowy rozpoczął się o godzinie 10:00 i zgodnie z planem trwał 120 minut. Po sprawdzeniu testów Jury wyłoniło szesnastu Najlepszych Księgowych Województw oraz pięcioro finalistów Konkursu.

Następnie rozegrana została Sesja Finałowa, w której pięcioro najlepszych księgowych spośród wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu Księgowy Roku 2007, zmierzyło się z pytaniami Jury. Spośród nich Jury wybrało trzy osoby z najwyższą punktacją, które rozegrały między sobą finał. Jednak nazwisko zwycięzcy – Księgowego Roku 2007 – poznamy dopiero 12 stycznia 2008 r. podczas Balu Księgowych. Wówczas także dowiemy się kto w studenckiej edycji Konkursu zajął pierwsze miejsce.

Jak co roku Sesja Finałowa miała charakter teleturnieju i wzbudzała najwięcej emocji zarówno wśród uczestników jak i widowni składającej się z półfinalistów, którzy nie przeszli do finału, osób towarzyszących wszystkich półfinalistów oraz przedstawicieli Patronów Konkursu i Organizatorów. Jedno z pytań finałowych nie było pytaniem merytorycznym. Tylko jeden finalista z pięciorga brał udział w konkursie Księgowy Roku po raz pierwszy, pozostali startowali wcześniej przynajmniej raz, lecz nigdy dotąd nie dochodzili do finału.

Szesnastu Najlepszych Księgowych Województw:

Michał Żołnierowicz Dolnośląskie
Jerzy Rybka – Kujawsko-pomorskie
Monika Zalewa – Lubelskie
Marek Grabowski – Lubuskie
Renata Rejmicz – Łódzkie
Renata Stelmach – Małopolskie
Leszek Grzechnik – Mazowieckie
Janina Sklepkowska – Opolskie
Monika Czajka – Podkarpackie
Wiesława Załuska – Podlaskie
Anna Holdys – Pomorskie
Aleksandra Witek – Śląskie
Michał Dziewięcki – Świętokrzyskie
Maria Bojczuk – Warmińsko-mazurskie
Joanna Roeske – Wielkopolskie
Krystyna Michaluk – Zachodnio-pomorskie

Finaliści konkursu Księgowy Roku 2007 w kolejności od osoby, która zdobyła najwyższą liczbę punktów w teście półfinałowym.
Nazwiska pogrubione to osoby, biorące udział w ostatecznej rozgrywce konkursu Księgowy Roku 2007:

A to już wiesz?  System polskiej edukacji nie promuje innowacyjności i kreatywności. Cierpią na tym kompetencje miękkie przyszłych pracowników

Michał Żołnierowicz – Dolnośląskie
Monika Zalewa – Lubelskie
Michał  Dziewięcki – Świętokrzyskie
Paweł Mróz – Dolnośląskie
Magdalena Pakulska – Kujawsko-pomorskie

Ogólnopolski konkurs Księgowy Roku jest prestiżowym wydarzeniem integrującym środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów realizowanym przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonia i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Cieszy się uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media. Jego celem jest wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

###

Dodatkowych informacji udziela:

Dominika Gąsiewska
Ciszewski Public Relations
tel: (48 22) 488 41 55
e-mail: [email protected]

 

Źródło Sage Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy