Wiadomości branżowe

Stypendia od A do Z

Stypendia od A do Z
Najbogatszy w polskim Internecie katalog stypendiów i konkursów, blisko 3 tysiące stale aktualizowanych informacji, wskazówki prawne, bazy stowarzyszeń, fundacji i firm oferujących wsparcie finansowe uczącym się. A przy tym platforma wymiany informacji między użytkownikami. MojeStypendium.pl – największy polski serwis poświęcony stypendiom teraz w Wirtualnej Polsce.MojeStypendium.pl to pierwszy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach skierowany do uczniów i studentów, a także doktorantów, naukowców, artystów, sportowców –wszystkich zainteresowanych możliwościami dofinansowania edukacji. Istotnym wyróżnikiem MojeStypendium.pl jest jego

Najbogatszy w polskim Internecie katalog stypendiów i konkursów, blisko 3 tysiące stale aktualizowanych informacji, wskazówki prawne, bazy stowarzyszeń, fundacji i firm oferujących wsparcie finansowe uczącym się. A przy tym platforma wymiany informacji między użytkownikami. MojeStypendium.pl – największy polski serwis poświęcony stypendiom teraz w Wirtualnej Polsce.

MojeStypendium.pl to pierwszy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach skierowany do uczniów i studentów, a także doktorantów, naukowców, artystów, sportowców –wszystkich zainteresowanych możliwościami dofinansowania edukacji. Istotnym wyróżnikiem MojeStypendium.pl jest jego aktualność i stale poszerzana baza wiadomości, instytucji oraz ofert. Już teraz w serwisie znajduje się ponad 2900 stale aktualizowanych informacji o tej tematyce.

MojeStypendium.pl to nie tylko pierwsze, ale jednocześnie jedyne tak bogate internetowe źródło wiedzy na temat możliwości dofinansowania edukacji. Nawiązując współpracę z Fundacją Moje Stypendium i Fundacją Orange przebudowaliśmy serwis pod kątem ergonomii, sprawiając, że jest on jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom – mówi Przemysław Piech, kierownik projektów internetowych Wirtualnej Polski.

I tak, witryna, dostępna również z poziomu serwisu szkola.wp.pl, podzielona została na kilka kategorii. Najważniejszą z nich stanowi sekcja stypendia i konkursy. To na bieżąco aktualizowana baza wszystkich najważniejszych form wsparcia finansowego, zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. W niej znajduje się m.in. wyszukiwarka interesujących użytkownika pozycji oraz mapa stypendiów, czyli projekty podzielone na sekcje w zależności od grupy docelowej (uczniowie, studenci, doktoranci, itd.) lub dziedziny (naukowe, artystyczne, muzyczne). Ponadto witryna wzbogacona jest o opcję zamieszczania nowych konkursów i stypendiów przez organizatorów.

Dział aktualności zawiera najważniejsze, bieżące informacje o konkursach, datach składania wniosków, itd. Regularne śledzenie tej sekcji nie pozwoli na przeoczenie ważnych terminów czy istotnych zmian dotyczących regulacji prawnych związanych ze stypendiami czy konkursami.

Podkategoria last minute to oferty, których termin mija w najbliższych kilku dniach. Ta sekcja, oraz ostatnio dodane pozwalają na bieżąco monitorować najciekawsze propozycje, nowości konkursowe i stypendialne.
 
Co ważne, nowa wersja serwisu została przebudowana z myślą o większym zaangażowaniu użytkowników w jej powstawanie. Uruchomiliśmy np. dziennik stypendysty, powiązany z serwisem blogowym Wirtualnej Polski, bloog.pl – mówi Przemysław Piech. – Dzięki temu młodzież, która bierze udział w różnego typu programach stypendialnych, jak choćby Erasmus, może dzielić się swoimi przeżyciami, opiniami, wrażeniami z innymi. Dziennik stypendysty to doskonałe miejsce także dla użytkowników, którzy są zainteresowani udziałem w jakimś konkursie lub stypendium – mogą poznać specyfikę i warunki oferty niejako „od środka”, okiem uczestników. To cenne źródło wiedzy, bo oparte na doświadczeniach rówieśników.
Serwis w obecnej formie umożliwia również wymianę opinii oraz zadawanie pytań – także ekspertom – na forum.

A to już wiesz?  Zastosowanie sztucznej inteligencji w metabolomice może pomóc w przewidywaniu choroby Parkinsona. Wykazuje dużą dokładność na długo przed pojawieniem się pierwszych objawów

Interesujące mogą też okazać się działy warto wiedzieć – z poradami prawnymi, istotnymi informacjami o prawach i obowiązkach stypendystów, bazą organizacji, itd. oraz publikacje – artykuły, wywiady ze specjalistami, ciekawostki, opinie.

MojeStypendium.pl w doskonały sposób uzupełnia ofertę serwisów edukacyjnych Wirtualnej Polski, do których – obok witryny szkola.wp.pl – należą: future.wp.pl, nauka.wp.pl, slowniki.wp.pl, encyklopedia.wp.pl, naleniucha.pl, szperus.pl, testwiedzy.pl.

mojestypendium.pl
szkola.wp.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy