Wiadomości branżowe

Bezpieczne zakupy w Allegro – Program Ochrony Kupujących

Bezpieczne zakupy w Allegro – Program Ochrony Kupujących
Allegro.pl wprowadziło nowy program:  Program Ochrony Kupujących. Zastąpił on usługę Bezpłatne Ubezpieczenie Kupujących.Choć wiele istotnych elementów uległo zmianie, generalna zasada pozostaje identyczna: w ramach Programu serwis aukcyjny Allegro oferuje Kupującemu zwrot wpłaconej Sprzedającemu kwoty (do 300 zł) w przypadku, gdy zapłacił za towar, ale go nigdy nie otrzymał lub otrzymał towar, który znacznie różni się od tego, który był opisany na stronie z przedmiotem.Serwis postanowił znacznie uprościć zasady oraz warunki przyznawania zwrotu wpłaconej kwoty. Allegro liczy na to, że dzięki temu niemal wszyscy poszkodowani Kupujący będą mogli uzyskać rekompensatę. Świadomość istnienia Programu w takim kształcie powinna też wpłynąć pozytywnie na zaufanie do zakupów na Allegro. Oto lista najważniejszych zmian (w stosunku do usługi Bezpłatne Ubezpieczenie):   zniesienie ograniczeń dotyczących komentarzy

Allegro.pl wprowadziło nowy program:  Program Ochrony Kupujących. Zastąpił on usługę Bezpłatne Ubezpieczenie Kupujących.

Choć wiele istotnych elementów uległo zmianie, generalna zasada pozostaje identyczna: w ramach Programu serwis aukcyjny Allegro oferuje Kupującemu zwrot wpłaconej Sprzedającemu kwoty (do 300 zł) w przypadku, gdy zapłacił za towar, ale go nigdy nie otrzymał lub otrzymał towar, który znacznie różni się od tego, który był opisany na stronie z przedmiotem.

Serwis postanowił znacznie uprościć zasady oraz warunki przyznawania zwrotu wpłaconej kwoty. Allegro liczy na to, że dzięki temu niemal wszyscy poszkodowani Kupujący będą mogli uzyskać rekompensatę. Świadomość istnienia Programu w takim kształcie powinna też wpłynąć pozytywnie na zaufanie do zakupów na Allegro.

Oto lista najważniejszych zmian (w stosunku do usługi Bezpłatne Ubezpieczenie):

zniesienie ograniczeń dotyczących komentarzy pozytywnych Sprzedającego (wcześniej Sprzedający musiał mieć co najmniej 2 punkty w systemie komentarzy, czyli co najmniej dwa komentarze pozytywne, a przynajmniej jeden z nich musiał być wystawiony co najmniej 30 dni przed zakończeniem aukcji),

zniesienie ograniczeń dotyczących daty rejestracji Sprzedającego oraz czasu uzyskania przez niego komentarzy pozytywnych (wcześniej Sprzedający musiał być zarejestrowany w Allegro co najmniej od 60 dni),

zniesienie dodatkowego kroku w procedurze (teraz dane jednostki Policji oraz numery dochodzenia/śledztwa są podawane od razu przy wypełnianiu wniosku, nie trzeba ich w późniejszym terminie uzupełniać),

wydłużenie czasu, w którym można wypełnić Formularz (wcześniej 15 dni – od 30 do 45 dnia po zakończeniu aukcji, teraz znacznie dłużej – od 30 do 90 dnia po zakończeniu).

Teraz z Programu można skorzystać w przypadku dokonywania zakupu od każdego Sprzedającego z wyjątkiem tych, którzy w momencie składania oferty mieli przewagę komentarzy negatywnych (-1 lub mniej punktów).

A to już wiesz?  Nowa wersja wyszukiwarki NetSprint.pl

Najważniejszym z warunków otrzymania zwrotu jest zgłoszenie sprawy na Policję i otrzymanie pisemnego postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa.

Dodatkowo strona informacyjna Programu została przebudowana w taki sposób, by jeszcze łatwiej dostępne były wszystkie wyjątki, czyli przypadki, w których zwrot nie może zostać przyznany (np. przesyłka „za pobraniem” lub odbiór osobisty).

Więcej informacji o Programie:

http://www.allegro.pl/help_item.php?tid=45&item=126

Więcej informacji o aukcji internetowej Allegro:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/marketing/about.php

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/marketing/press/index.php

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy