Wiadomości branżowe

EDGE firmy Ericsson wdrażany w PTC (Polskiej Telefonii Cyfrowej)

Ericsson Sp. z o.o. dostarczył Polskiej Telefonii Cyfrowej, infrastrukturę oraz serwis konieczne do świadczenia usług związanych z technologią EDGE. Wdrożenie jest wynikiem przedłużenia umowy ramowej między firmą Ericsson i PTC w czerwcu 2004 roku. EDGE, jako technologia 2,5G jest krokiem ku funkcjonalności i możliwościom trzeciej generacji (3G). Dzięki unikalnym patentom technologicznym firmy Ericsson, PTC posiada w tej chwili najlepsze i najszybsze rozwiązanie EDGE na rynku polskim. EDGE umożliwi posiadaczom telefonów komórkowych oraz kart do laptopów w sieci ERA korzystanie głównie z szybszego dostępu do Internetu czy usług typu "streaming". Technologia EDGE zapewnia także pojawienie się wysokiej jakości usług w czasie rzeczywistym oraz TV w komórce. Implementacja EDGE odbywa się w ramach przedłużenia umowy ramowej podpisanej w tym roku miedzy firmą Ericsson i PTC. Umowa obejmuje dostawy sprzętu oraz usług. Ericsson jako pierwszy uruchomił komercyjnie EDGE na świecie w czerwcu 2003 roku. Ericsson jest również autorem światowego rekordu w szybkości transferu danych przy pomocy technologii EDGE, czyli 235,6 kbps. Taki wynik uzyskano u operatora T-Mobile na Węgrzech w

Ericsson Sp. z o.o. dostarczył Polskiej Telefonii Cyfrowej, infrastrukturę oraz serwis konieczne do świadczenia usług związanych z technologią EDGE. Wdrożenie jest wynikiem przedłużenia umowy ramowej między firmą Ericsson i PTC w czerwcu 2004 roku.

 

EDGE, jako technologia 2,5G jest krokiem ku funkcjonalności i możliwościom trzeciej generacji (3G). Dzięki unikalnym patentom technologicznym firmy Ericsson, PTC posiada w tej chwili najlepsze i najszybsze rozwiązanie EDGE na rynku polskim. EDGE umożliwi posiadaczom telefonów komórkowych oraz kart do laptopów w sieci ERA korzystanie głównie z szybszego dostępu do Internetu czy usług typu “streaming”. Technologia EDGE zapewnia także pojawienie się wysokiej jakości usług w czasie rzeczywistym oraz TV w komórce.

 

Implementacja EDGE odbywa się w ramach przedłużenia umowy ramowej podpisanej w tym roku miedzy firmą Ericsson i PTC. Umowa obejmuje dostawy sprzętu oraz usług.

 

Ericsson jako pierwszy uruchomił komercyjnie EDGE na świecie w czerwcu 2003 roku. Ericsson jest również autorem światowego rekordu w szybkości transferu danych przy pomocy technologii EDGE, czyli 235,6 kbps. Taki wynik uzyskano u operatora T-Mobile na Węgrzech w pierwszej połowie tego roku. Ericsson jest dostawcą dla ponad 70% operatorów, którzy wprowadzili usługi EDGE.

 

EDGE (Enhanced Data for Global Evolution) – to technologia, która w celu zapewnienia obsługi mobilnych usług i aplikacji związanych z 3G oferuje współczesnemu systemowi GSM znaczne zwiększenie pojemności. Technologia EDGE stanowi rozwinięcie technologii GPRS. Głównym jej celem jest wzrost przepływności danych i lepsze wykorzystanie widma radiowego w celu zwiększenia pojemności i udostępnienia nowych aplikacji mobilnym abonentom.

Niektóre z usług, które umożliwia technologia EDGE to: Instant Messaging, przesyłanie wiadomości multimedialnych, strumieniowe przesyłanie danych audio i video.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  TOP TEN mojeauto.pl w telewizji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy