Inżynier

Zdrowy pracownik – podwójny zysk

Zdrowy pracownik – podwójny zysk
Zdrowy pracownik wykonuje pracę szybciej i skuteczniej. Pracodawcy coraz częściej szukają więc rozwiązań, które pomogą zadbać o samopoczucie ich podwładnych i zminimalizują czynniki niekorzystnie wpływające

Zdrowy pracownik wykonuje pracę szybciej i skuteczniej. Pracodawcy coraz częściej szukają więc rozwiązań, które pomogą zadbać o samopoczucie ich podwładnych i zminimalizują czynniki niekorzystnie wpływające na ich zdrowie. Dlatego popularne w ostatnim czasie stało się m.in. organizowanie w przestrzeniach biurowych stref relaksu, które poprawiają samopoczucie pracowników, sprawiają, że pracuje im się lepiej i wydajniej. W trend ten doskonale wpisuje masaż andullacyjny o udowodnionym działaniu prozdrowotnym, który m.in. łagodzi bóle mięśni, bóle kręgosłupa, eliminuje stres i poprawia pracę serca. Rozwiązanie stosowane od lat w krajach zachodnich, teraz może stać się skutecznym narzędziem w rękach firm w Polsce, które coraz chętniej wykorzystują innowacyjne sposoby, aby zadbać o zdrowie pracownika.

Zdrowotny relaks
Wyniki przeprowadzonego w roku 2016 badania pokazują nowy trend w obszarze troski o zdrowie pracowników. Aż 83% badanych twierdzi, że dbanie o tę kwestię buduje atrakcyjność organizacji, a 72% respondentów sądzi, że powinno być obowiązkiem pracodawcy . Poza tym, pracownicy cenią sobie dodatkowe świadczenia i benefity, które oferuje im zatrudniający. Badania podkreślają także zmieniającą się tendencję w zakresie motywacji stojących za oferowaniem pracownikom wsparcia zdrowotnego przez ich firmy – w 2013 roku było to głównie budowanie lojalności, natomiast w 2016 – zwiększenie wydajności pracy (56%) i ograniczenie absencji chorobowej (52%) . Wiedząc, że pracownikom nie wystarcza już prywatna opieka medyczna, pracodawcy muszą szukać kompleksowych rozwiązań, które nie tylko zwiększą atrakcyjność miejsca pracy, ale przyniosą też realne korzyści zdrowotne.

Stres – współczesna epidemia
Konsekwencji wynikających z utrzymującego się stresu jest wiele. Mogą to być zakłócenia rytmu snu, nadwaga, sięganie po używki, a także obniżona wydajność w pracy. Na szczęście świadomość na temat niekorzystnego wpływu stresu na organizm jest wysoka, dzięki czemu pracodawcy chętniej inwestują w zdrowie i codzienny komfort swoich pracowników. Urządzeniem, które skutecznie w tym pomaga jest mobilne łóżko do masażu andullacyjnego – zapobiega różnym schorzeniom i rozładowuje stres, którego nie brakuje w codziennej pracy.

A to już wiesz?  Michał Sosin, nowy Członek Zarządu wesprze MedApp w dalszej komercjalizacji i rozwoju produktów

Jedno urządzenie, wiele korzyści
Masaż andullacyjny polega na połączeniu wyselekcjonowanych wibracji i podczerwieni i przynosi niemalże natychmiastowe efekty. Zastosowanie sytemu andullacyjnego HHP wpływa pozytywnie na wszystkie układy i narządy ludzkiego ciała. Nawet krótka sesja – zaledwie 15 minut – masażu rozładowuje stres, a regularne sesje pomagają w leczeniu trwałych dolegliwości i dyskomfortu, z którymi zmagają się pracownicy. Chodzi np. o bóle kręgosłupa wynikające z pracy w pozycji siedzącej. Poza tym, masaż andullacyjny wpływa na układ krwionośny i skutecznie reguluje ciśnienie krwi, a także poprawia pracę serca. W efekcie organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i substancje odżywcze, a to z kolei wpływa na dobre samopoczucie, a co za tym idzie, efektywność pracownika – tłumaczy Profesor Dariusz Mucha z Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia, autor wielu badań i opracowań na temat korzystnego wpływu na masażu andullacyjnego na zdrowie.

Materac HHP do masażu andullacyjnego – łączy mechaniczne wibracje z podczerwienią. Wprowadza komórki i płyny organizmu w mikrodrgania naturalnie go stymulując. Andullacja ma zastosowanie w zwalczaniu podłoża wielu schorzeń i dysfunkcji. Wpływa na układy krwionośny, limfatyczny, mięśniowy, nerwowy, a także redukcję stanów bólowych. Badania wykazały, że oddziałuje pozytywnie na procesy metaboliczne. Urządzenie może mieć zastosowanie zarówno w terapii, profilaktyce zdrowia, jak i odnowie biologicznej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy