Zabawki dla dzieci

Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek

Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek
Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek Sterowane samochodziki, mówiące lalki, grające pianinka, to tylko niewielka część tego, co przyciąga uwagę maluchów w sklepach z zabawkami. Większość

Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek

Sterowane samochodziki, mówiące lalki, grające pianinka, to tylko niewielka część tego, co przyciąga uwagę maluchów w sklepach z zabawkami. Większość z nich, wykonana jest niestety z toksycznych składników. Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, których naturalny skład przekonuje zatroskanych rodziców, a ich pociechom gwarantują wcale nie mniejszą frajdę z zabawy.
Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Większość tanich zabawek importowanych z Chin, zawiera w swoim składzie ołów i ftalany ? substancje niezwykle toksyczne, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Właśnie dlatego drewniane zabawki, wykonywane w stu procentach z naturalnych składników, cieszą się coraz większą popularnością i wypierają te plastikowe z półek sklepowych i internetowych.

Jak wybrać zabawkę idealną?
Przy zakupie zabawki rodzice stają przed trudnym wyborem: jak wybrać zabawkę atrakcyjną dla dziecka, ale też rozwijającą, wytrzymałą i bezpieczną dla zdrowia?

Kupując zabawkę, zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. ? komentuje Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający Feedo.pl, sklepu internetowego dla dzieci. Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii ? dodaje Martin Molcan.

Przede wszystkim drewniane zabawki są niezwykle trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom. Dziecko podczas zabawy taką zabawką, uczy się większej kreatywności, motoryki i logiki, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka. Prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru.

Zabawki, które nigdy się nie znudzą
Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same. Prezentujemy parę przykładów zabawek ekologicznych i bezpiecznych, które posiadają zdrowotne atesty i spełniają normy Unii Europejskiej. Są testowane wg światowych standardów, a część z nich jest włączona do programu ?Bezpieczne zabawki? (SAFE TOYS). Farby i lakiery, użyte do ich produkcji są nietoksyczne i posiadają atesty potwierdzające przyjazność dla zdrowia. Można je z łatwością zamówić przez Internet, z dostawą do domu, w sklepie internetowym Feedo.pl.

A to już wiesz?  Sięgnij po nowe, pełne akcji przygody z LEGO® City Stuntz.

Gra motoryczna WOODY-001-2015-02-12 _ 11_54_32-85

Klocki BINO-002-2015-02-12 _ 11_54_32-85

Klocki WOODY-003-2015-02-12 _ 11_54_32-85

Rowerek BINO-004-2015-02-12 _ 11_54_32-85

Stolik-perkusja BOIKIDO-005-2015-02-12 _ 11_54_32-85

? Klocki z obrazkami marki BINO. Idealne dla dzieci do 3 roku życia. Pomagają rozwijać umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość. Cena: 29,99zł (Feedo.pl)

? Gra motoryczna marki WOODY. Zabawka edukacyjna dla najmłodszych, rozwijająca umiejętności motoryczne. Cena: 52,90zł (Feedo.pl)

? Zestaw klocków (66 elementów) marki WOODY. Najpopularniejsza zabawka dydaktyczna. Cena: 59zł (Feedo.pl)

? Drewniany stolik-perkusja marki BOIKIDO. Zestaw idealny dla młodego muzykanta. Cena: 123,99zł (Feedo.pl)

? Rowerek biegowy ?Krecik? marki BINO. Doskonała rozgrzewka przed nauką jazdy na prawdziwym rowerze. Cena: 264,99zł (Feedo.pl)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy