Wiadomości branżowe

Ernst & Young otwiera studentom drzwi do kariery – ruszają kolejne edycje konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger

Ernst & Young otwiera studentom drzwi do kariery – ruszają kolejne edycje konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger
Ernst & Young zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger. W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 1300 zespołów z całej Polski. Najlepszym firma oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Udział w konkursach to przede wszystkim szansa na skonfrontowanie wiedzy teoretycznej z praktyką.Zadania do obydwu konkursów przygotowywane są przez ekspertów z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Konkursy są doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży – ocenia Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w Ernst & Young.Finanse rzucą Ci wyzwanieW konkursie EY Financial Challenger biorą udział kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie

Ernst & Young zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger. W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 1300 zespołów z całej Polski. Najlepszym firma oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Udział w konkursach to przede wszystkim szansa na skonfrontowanie wiedzy teoretycznej z praktyką.

<

p>Zadania do obydwu konkursów przygotowywane są przez ekspertów z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Konkursy są doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży ? ocenia Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w Ernst & Young.

Finanse rzucą Ci wyzwanie

W konkursie EY Financial Challenger biorą udział kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. Konkurs oparty jest na studium przypadków, z którymi na co dzień spotykają się doradcy z branży. Analizy finansowe, wyceny spółek, opracowywanie optymalnych rozwiązań biznesowych, towarzyszące temu szybkie podejmowanie trafnych decyzji i siła perswazji, stanowią wyzwania stawiane uczestnikom konkursu i dają przedsmak pracy w branży transakcyjnej.

Anna Jędrzejczak, ubiegłoroczna uczestniczka konkursu EY Financial Challenger przyznaje: Jeśli miałabym krótko opisać czym jest konkurs EY Financial Challenger to powiedziałabym, że  jest to szansa na zderzenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelni z rynkową praktyką. Szansa na zweryfikowanie swoich wyobrażeń na temat rynku doradztwa transakcyjnego z rzeczywistością i wreszcie szansa na postawienie pierwszych zawodowych kroków w największej firmie doradczej w Polsce. EY Financial Challenger stanowił dla mnie niepowtarzalną okazję do wszechstronnego poznania realiów biznesu i stał się biletem wstępu na praktyki w dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young, które później zaowocowały ofertą pracy na stanowisku analityka.

Miej oko na podatki

A to już wiesz?  Przydomowe mikroinstalacje wiatrowe mogą być dobrym uzupełnieniem dla fotowoltaiki. Naukowcy ze Śląska pracują nad uruchomieniem projektów pilotażowych

EYe on Tax to praktyczna możliwość zapoznania się studentów z pracą profesjonalnych doradców podatkowych. Konkurs składa się z trzech etapów, w których również 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Uczestnicy pierwszego etapu rozwiązują zadania. Drugi etap odbywa się na wydziałach prawa w całej Polsce. Następnie, wyłonione podczas zmagań uczelnianych zespoły, spotykają się w Warszawie na finale konkursu, którym jest rozprawa sądowa, w której w rolę arbitrów wcielają się eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young oraz zaproszeni goście. Agnieszka Tałasiewicz, partner w dziale Doradztwa Podatkowego: – Udział w konkursie to możliwość nawiązania znajomości, które zaprocentują w przyszłości. Studenci, podczas trwania konkursu, nie tylko ze sobą rywalizują, ale i dobrze się bawią. Konkurs może też okazać się ?trampoliną? do kariery zawodowej, ponieważ zwycięska drużyna będzie mogła odbyć płatne praktyki w Ernst & Young.  

Udział w konkursach organizowanych przez Ernst & Young pozwala nie tylko skonfrontować wiedzę merytoryczną w praktyce ? rozwija również umiejętności miękkie. Jak wynika z badania Kompetencje i kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców wśród absolwentów szkół wyższych wchodzących na rynek pracyprzeprowadzonego ostatnio przez Ernst & Young, SGH i American Chamber of Commerce to właśnie tzw. soft skills są najważniejszym kryterium ocenianym przez pracodawców u absolwentów uczelni wyższych. Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w Ernst & Young: Konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger sprawdzają wiedzę studentów zdobytą podczas studiów, odzwierciedlają także ich umiejętności miękkie, takie jak komunikatywność, praca zespołowa, elastyczność czy kreatywność. Uzupełnienie wiedzy o te kompetencje jest bardzo istotne z punktu widzenia pracodawcy, bo kwalifikacje to nie wszystko. Konkursy dają studentom możliwość sprawdzenia ich kompetencji miękkich, a te bardzo liczą się w środowisku pracy.

Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 19. listopada br.
Więcej informacji na stronach www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger

A to już wiesz?  Ernst & Young rozpoczyna kolejne edycje konkursów dla studentów

O Ernst & Young

Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Ernst & Young w Polsce to ponad 1400 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W roku 2012 firma zajęła I miejsce w Rankingu Audytorów Rzeczypospolitej i Gazety Giełdy Parkiet. Została również uznana Najskuteczniejszą Firmą Doradztwa Podatkowego w VI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, Idealnym Pracodawcą w badaniu Universum Students Survey oraz Pracodawcą Roku wg badania AIESEC.

Źródło EY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy