Wiadomości branżowe

Niemal 1,8 tys. dzieci i 800 dorosłych odwiedziło mobilne centrum nauki ?Planeta Energii? w Nidzicy!

Niemal 1,8 tys. dzieci i 800 dorosłych odwiedziło mobilne centrum nauki ?Planeta Energii? w Nidzicy!
Co to są i w jaki sposób przemieszczają się ładunki elektryczne? Ile prądu zużywa czajnik elektryczny, a ile telewizor? Gdzie schronić się podczas burzy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali mieszkańcy Nidzicy, którzy 28 i 29 kwietnia gościli w mobilnym centrum nauki „Planeta Energii”. Wizyta interaktywnego miasteczka to nagroda dla klasy III C i pani Ewie Gosik ze Szkoły Podstawowej nr 2 za zwycięstwo w IV edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Grupy ENERGA. W ciągu dwóch dni miasteczko odwiedziło niemal 1,8 tys. dzieci i 800 dorosłych.Grupa ENERGA w ramach programu „Planeta Energii” już od czterech lat edukuje najmłodszych na temat bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu. Projekt realizowany jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego laureaci nagradzani są dwudniową wizytą mobilnego centrum nauki „Planeta Energii”.Uczniowie z klasy III C i pani Ewa Gosik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy laureatami IV edycji konkursu „Planeta Energii”Wizyta mobilnego centrum nauki w Nidzicy to dla nas ogromna radość i wyróżnienie.  Przystępując do konkursu

Co to są i w jaki sposób przemieszczają się ładunki elektryczne? Ile prądu zużywa czajnik elektryczny, a ile telewizor? Gdzie schronić się podczas burzy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali mieszkańcy Nidzicy, którzy 28 i 29 kwietnia gościli w mobilnym centrum nauki ?Planeta Energii?. Wizyta interaktywnego miasteczka to nagroda dla klasy III C i pani Ewie Gosik ze Szkoły Podstawowej nr 2 za zwycięstwo w IV edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Grupy ENERGA. W ciągu dwóch dni miasteczko odwiedziło niemal 1,8 tys. dzieci i 800 dorosłych.

<

p style=”text-align: justify;”>Grupa ENERGA w ramach programu ?Planeta Energii? już od czterech lat edukuje najmłodszych na temat bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu. Projekt realizowany jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego laureaci nagradzani są dwudniową wizytą mobilnego centrum nauki ?Planeta Energii?.

Uczniowie z klasy III C i pani Ewa Gosik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy laureatami IV edycji konkursu ?Planeta Energii?

Wizyta mobilnego centrum nauki w Nidzicy to dla nas ogromna radość i wyróżnienie.  Przystępując do konkursu zależało nam, aby zaangażować do projektu nie tylko najmłodsze dzieci, ale wszystkich uczniów, szkołę a nawet mieszkańców. Dlatego jednym z pomysłów było zorganizowanie happeningu pod hasłem ?Oszczędzaj energię, segreguj odpady?. W ten sposób chcieliśmy oficjalnie zaprosić mieszkańców do racjonalnego korzystania z energii elektrycznej oraz propagowania proekologicznych postaw? mówi Ewa Gosik, wychowawczyni zwycięskiej klasy ze SP nr 2 w Nidzicy. ? Wizyta miasteczka ?Planeta Energii? to dla nas nie tylko wyróżnienie za pracę, ale także jej kontynuacja. To właśnie tutaj wszyscy mogą dowiedzieć się dlaczego warto oszczędzać energię elektryczną i jak dbać o nasza planetę. Dlatego mam nadzieję, że zdobyta wiedza na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.

Co wydarzyło się na ?Planecie Energii? w Nidzicy?

A to już wiesz?  Pozytywna energia od ENERGI na 14 Finał WOŚP w Gdańsku

W mobilnym centrum nauki ENERGI jako pierwsi pojawili się uczniowie ze zwycięskiej klasy. Punktualnie o godz. 9:00 dzieci w towarzystwie profesora Volta i Energoludka otworzyły miasteczko dla mieszkańców Nidzicy. Następnie rozpoczęły swoją edukacyjną podróż po świecie energii elektrycznej.

W Energobusie ? laboratorium na kółkach ? uczniowie poznali historię energii elektrycznej od atomu po elektrownię. W trakcie zabawy dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób przemieszczają się ładunki elektryczne.

W kolejnej strefie edukacyjnej najmłodsi poznali odnawialne źródeł energii. Tutaj można było dowiedzieć się jak wytwarzać prąd wykorzystując siły natury: wodę, słońce i wiatr oraz zobaczyć prądnicę napędzaną strumieniem płynącej wody czy makietę z turbiną wiatrową

W miasteczku dzieci miały także okazję obejrzeć film 3D o Energoludkach ? sympatycznych mieszkańcach ?Planety Energii?, w trakcie którego dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy dbać o naszą planetę.

Ostatni przystanek to strefa eksperymentów, w której najmłodsi uczestniczyli w pokazach i doświadczeniach prowadzonych przez ekspertów z ?Planety Energii?. Tutaj największym zainteresowaniem cieszył się  model domku, w którym można było sprawdzić ile prądu zużywają wybraneurządzenia gospodarstwa domowego.

Cieszymy się, że nasze mobilne centrum nauki w Nidzicy odwiedziło tak wiele dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji zarówno najmłodsi, jak i dorośli będą bezpiecznie i świadomie korzystać z energii elektrycznej ? mówi Marta Dankowska, koordynator programu z Biura Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

Ile prądu zgromadzili mieszkańcy Nidzicy w ?Sztafecie 10 miast”?

W godzinach popołudniowych miasteczko ?Planeta Energii? gościło mieszkańców Nidzicy. Przy słonecznej pogodzie z energetycznych atrakcji chętnie korzystały całe rodziny. Mieszkańcy włączyli się także do konkursu ?Sztafeta 10 miast?, podczas którego z wielkim zapałem wytwarzali prąd za pomocą siły własnych mięśni na rowerkach stacjonarnych. Cel zabawy jest szczytny, bowiem miasto które wygeneruje najwięcej energii zdobędzie dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej klasy ? multimedialną tablicę z akcesoriami. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu!

A to już wiesz?  Grupa LUX MED otwiera nowe centrum szkoleniowe dla kadr medycznych. Lekarze i studenci będą ćwiczyć w salach odzwierciedlających warunki bloku operacyjnego

Honorowy patronat nad wizytą miasteczka ?Planeta Energii? objął Burmistrz Miasta Nidzicy pan Dariusz Szypulski.

Honorowy patronat nad programem ?Planeta Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patronat medialny nad programem objęła ?Gazeta Wyborcza?.

***

?Planeta Energii? to projekt edukacyjny Grupy ENERGA realizowany od 2010 roku w ramach programu ENERGA Edukacja, skierowany do uczniów i nauczycieli klas I-III ze szkół podstawowych, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. W trzech poprzednich edycjach programu praktyczną wiedzę o prądzie zdobyło niemal 109 tys. dzieci z całej Polski. Projektowi co roku towarzyszy wędrujące interaktywne miasteczko ?Planeta Energii?, które do tej pory odwiedziło 35 miast.

***

Grupa ENERGA jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa ENERGA jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z udziałem w rynku około 15 proc. Charakteryzuje się największym udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej spośród głównych grup energetycznych działających na polskim rynku. Energia zielona powstaje w 46 elektrowniach wodnych, trzech farmach wiatrowych oraz w instalacjach spalających biomasę.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne. Elementem programu ENERGA dla Ciebie jest projekt ENERGA Edukacja.

A to już wiesz?  mBank zaprasza do udziału w I wirtualnym Festiwalu Audiowizualnej Reklamy Internetowej

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy