Wiadomości branżowe

W Katowicach i Wrocławiu odbędą się największe szkolenia z zakresu odzyskiwania danych

Katowice/Wrocław  – 24 kwietnia 2007 – Już ponad 200 firm zgłosiło chęć udziału w największych w historii Wrocławia i Katowic szkoleniach dotyczących minimalizowania skutków utraty danych.  Organizatorem spotkań, które odbędą się 23 maja w Katowicach i 1 czerwca we Wrocławiu jest Ontrack – wiodąca firma odzyskiwania danych na świecie.  Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele krajowych i zagranicznych firm działających w obu miastach i ich sąsiedztwie. W katowickich szkoleniach udział wezmą przedstawiciele firm zlokalizowanych m.in. w Krakowie.    Na świecie połowa firm, które stracą strategiczne dane i nie odzyskają ich w ciągu 10 dni bankrutuje lub ponosi nieodwracalne straty. Problem utraty danych dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, nawet tych posiadających najlepsze zabezpieczenia. Jak wynika z analiz ekspertów odzyskiwania danych dwie główne przyczyny utraty danych to awaria sprzętu oraz błąd człowieka.  - Mitem jest, że firmy posiadające zaawansowane zabezpieczenia nie tracą danych. Ontrack, jako pionier i wiodący dostawca usług odzyskiwania danych w Polsce, edukuje rynek w zakresie niebezpieczeństwa jakie niesie ze

Katowice/Wrocław  – 24 kwietnia 2007 – Już ponad 200 firm zgłosiło chęć udziału w największych w historii Wrocławia i Katowic szkoleniach dotyczących minimalizowania skutków utraty danych.  Organizatorem spotkań, które odbędą się 23 maja w Katowicach i 1 czerwca we Wrocławiu jest Ontrack – wiodąca firma odzyskiwania danych na świecie.  

Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele krajowych i zagranicznych firm działających w obu miastach i ich sąsiedztwie. W katowickich szkoleniach udział wezmą przedstawiciele firm zlokalizowanych m.in. w Krakowie.   

Na świecie połowa firm, które stracą strategiczne dane i nie odzyskają ich w ciągu 10 dni bankrutuje lub ponosi nieodwracalne straty. Problem utraty danych dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, nawet tych posiadających najlepsze zabezpieczenia. Jak wynika z analiz ekspertów odzyskiwania danych dwie główne przyczyny utraty danych to awaria sprzętu oraz błąd człowieka.

  – Mitem jest, że firmy posiadające zaawansowane zabezpieczenia nie tracą danych. Ontrack, jako pionier i wiodący dostawca usług odzyskiwania danych w Polsce, edukuje rynek w zakresie niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą utrata danych. Mamy nadzieję, że te spotkania pozwolą zminimalizować straty powstające wskutek braku dostępu do danych. Z naszego doświadczenia wynika, że prędzej czy później problem dotyka każdej organizacji wykorzystującej dane w formie elektronicznej  – mówi Paweł Odor, główny specjalista Ontrack Odzyskiwanie Danych, organizatora szkolenia.

Klientami Ontrack na świecie była już większość ze stu największych korporacji znajdujących się na prestiżowej liście magazynu Fortune. Eksperci firmy odzyskiwali również dane dla największych polskich korporacji. 

Podczas szkoleń 23 maja i 1 czerwca br. specjaliści Ontrack przekażą przedsiębiorcom wiedzę jak unikać utraty danych oraz jak minimalizować straty finansowe, kiedy już do niej dojdzie. Przybliżą także tematykę dostępu do sytemu wymiany poczty elektronicznej (MS Exchange) w sytuacjach awaryjnych oraz zaprezentują metody rozwiązywania problemów z brakiem dostępu do poczty korporacyjnej pozwalające na obniżenie kosztów, a nawet całkowite wyeliminowanie poważnych biznesowych konsekwencji tego typu zdarzeń. 

A to już wiesz?  Pozwól się poznać twoim klientom

Szkolenia mają charakter otwarty i są bezpłatne. Większość miejsc zarówno w Katowicach jak i we Wrocławiu została już zarezerwowana. ###

Informacje o firmie Ontrack Odzyskiwanie Danych, polskim oddziale firmy Kroll Ontrack:Ontrack Odzyskiwanie Danych (www.ontrack.pl ) jest polskim oddziałem Kroll Ontrack – światowego lidera w dziedzinie odzyskiwania danych oraz dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics). Ontrack Odzyskiwanie Danych jest wiodącym dostawcą  usług data recovery, Electronic Investigations – dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics) oraz kasowania danych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Polski oddział Kroll Ontrack odzyskuje utracone dane bez względu na rodzaj uszkodzenia nośnika, z każdego rodzaju systemu, z wszystkich nośników i wszystkich rodzajów plików. Ontrack Odzyskiwanie Danych dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie laboratorium w Europie Środkowej i Wschodniej. W strukturach Ontrack Odzyskiwanie Danych działa również, jedyne poza Stanami Zjednoczonymi, centrum rozwoju oprogramowania Ontrack.

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy