Inżynier

ASUS prezentuje RT-AC86U

ASUS prezentuje RT-AC86U
Wydajny i przyjazny dla graczy router bezprzewodowy AC2900 oferuje bardzo wysokie prędkości transferu oraz świetny zasięg, akcelerator rozgrywki WTFast, a także ASUS AiProtection – pakiet

Wydajny i przyjazny dla graczy router bezprzewodowy AC2900 oferuje bardzo wysokie prędkości transferu oraz świetny zasięg, akcelerator rozgrywki WTFast, a także ASUS AiProtection – pakiet oprogramowania bezpieczeństwa o klasie komercyjnej.

ASUS wprowadził urządzenie RT-AC86U, bardzo wydajny router bezprzewodowy klasy AC2900, który oferuje doskonałe prędkości transferu oraz ogromny zasięg sygnału, przez co jest on doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników chcących grać w dowolnym miejscu w swoim domu.
RT-AC86U został stworzony do obsługiwania zawrotnych prędkości transferu dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu dwóch pasm sygnału 802.11ac Wi-Fi, dodatkowo przyśpieszanego technologią NitroQAM™. Jego imponująca przepustowość oraz technologia MU-MIMO sprawiają, że jest to idealny router do wykorzystania w mieszkaniach dysponujących wieloma urządzeniami, podczas gdy wysokowydajne anteny oraz funkcja RangeBoost pomagają wyeliminować martwe punkty sygnału Wi-Fi, które zakłócają rozgrywkę.
Wymagający gracze szczególnie docenią podwójne przyspieszenie rozgrywki oferowane przez RT-AC86U, wraz z dopasowującą się QoS dla ustawienia priorytetów w ruchu sieciowym, a także zintegrowany akcelerator rozgrywki WTFast, który optymalizuje połączenia z serwerami gier na całym świecie.
Funkcja ASUS AiProtection, zasilana przez Trend Micro™ Smart Network, zapewnia komercyjną klasę ochrony dla wszystkich podłączonych do sieci urządzeń, wykrywając i neutralizując zagrożenia zanim zdążą one dotrzeć do sieci.

Zawrotna prędkość. Potężne wyposażenie.
ASUS RT-AC86U zapewnia graczom najlepszą wydajność sieci Wi-Fi i to w każdym miejscu mieszkania lub domu. Zasilany dwurdzeniowym procesorem 1,8 GHz, router RT-AC86U jednocześnie wykorzystuje dwa pasma sygnału 802.11ac Wi-Fi, dodatkowo przyśpieszanego technologią NitroQAM , udostępniając użytkownikom przepustowość rzędu nawet 2166 Mbps na paśmie 5 GHz oraz 750 Mbps na paśmie 2,4 GHz.
Stworzony z myślą o graczach router RT-AC86U oferuje podwójne przyspieszenie rozgrywki: Dopasowująca się QoS automatycznie nadaje priorytet grom w celu zapewnienia im pierwszeństwa w kolejce do transferu w sieci, a akcelerator rozgrywki WTFast, napędzany przez GPN®, umożliwia indywidualnie zoptymalizowane połączenia z serwerami gier przy średniej redukcji pingu o 30-60% .
Technologia MU-MIMO pozwala na obsługę nawet czterech kompatybilnych urządzeń bezprzewodowych przy maksymalnej możliwej prędkości, bez żadnej utraty przepustowości na każdym z nich, dzięki czemu ten router jest idealnym rozwiązaniem do zespołowej rozgrywki domowej.

A to już wiesz?  W Europie ubywa domen z rozszerzeniem .EU

Ogromny zasięg
Dla zapewnienia największego możliwego zasięgu, router ASUS RT-AC86U oferuje wysokowydajne anteny w połączeniu z technologią kształtowania wiązki ASUS AiRadar 2.0, która ulepsza szybkość oraz stabilność za pomocą koncentracji fal radiowych w kierunku każdego z urządzeń. Dodatkowo ASUS RangeBoost polepsza wydajność połączenia na dłuższym dystansie, pomaga wyeliminować martwe punkty i pozwala użytkownikom cieszyć się grami na urządzeniach przenośnych nawet w najbardziej odległych kątach domu.

ASUS AiProtection: Bezpieczeństwo klasy komercyjnej.
Router ASUS RT-AC86U jest wyposażony w funkcję ASUS AiProtection, pakiet oprogramowania bezpieczeństwa sieci o klasie komercyjnej, napędzany przez Trend Micro™ Smart Home Network. Dzięki zastosowaniu AiProtection chronione są wszystkie podłączone do sieci urządzenia, nawet jeśli nie dysponują one własnym oprogramowaniem antywirusowym, takie jak np. urządzenia typu IoT. Ze względu na to, że AiProtection jest zintegrowane w routerze i przez niego zasilane, nawet jeśli oprogramowanie antywirusowe Twojego komputera nie jest aktywne – np. w celu uruchomienia zablokowanych gier, to oprogramowanie AiProtection nadal będzie chroniło sieć przed atakami i włamaniami, dzięki czemu masz spokój w czasie rozgrywki.
AiProtection blokuje najbardziej rozpowszechnione ataki pochodzące z Internetu jeszcze zanim dotrą one do sieci, a jeśli już zostanie wykryte jakieś zainfekowane urządzenie, to AiProtection natychmiastowo zablokuje je, aby zapobiec przesyłaniu osobistych danych do wrogich serwerów.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
ASUS RT-AC86U jest dostępny w Polsce w orientacyjnej cenie 1500,00 pln.

SPECYFIKACJA
ASUS RT-AC86U
Anteny 3 x zewnętrzne odłączane anteny dwupasmowe
1 x wewnętrzna antena jednopasmowa
Częstotliwość operacyjna Jednocześnie obsługiwane pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz
Przepustowość połączenia Wi-Fi 802.11b: do 11 Mbps
802.11a/g: do 54 Mbps
802.11n: do 450 Mbps
1024QAM (2,4 GHz): do 750 Mbps
802.11ac (5 GHz): do 1733 Mbps
1024QAM (5 GHz): do 2167 Mbps
Normy sieciowe IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6
Pamięć 256 MB Flash i 512 MB DDR3 RAM
Gniazda I/O 1 x gniazdo gigabit WAN
4 x gniazda gigabit LAN
1 x gniazdo USB 2.0
1 x gniazdo USB 3.0
Przyciski Przycisk WPS
Przycisk reset
Przycisk zasilania
Przycisk wł/wył. Wi-Fi
Przycisk wł/wył. diody LED
Zasilacz sieciowy Napięcie prądu przemiennego na wejściu: 100 V~240 V(50~60 Hz)
Napięcie prądu stałego na wyjściu: 19 V z maks. natężeniem 1,75 A
Zawartość pakietu Kabel RJ-45
Instrukcja szybkiego startu
Zasilacz
Wymiary 220 x 160 x 83,3 mm

A to już wiesz?  Współadministratorzy danych – ułatwienie dla grup przedsiębiorstw

###
O spółce ASUS
Spółka ASUS należy do „Najbardziej Podziwianych Firm” według magazynu Forbes i z poświęceniem tworzy inteligentne rozwiązania na dziś i na przyszłość. W skład naszego obszernego portfolio wchodzą między innymi: Zenbo, ZenFone, ZenBook i cała gama urządzeń i komponentów IT, w tym rozwiązania AR, VR oraz IoT. ASUS zatrudnia ponad 17 000 osób na całym świecie i ponad 5500 światowej klasy utalentowanych pracowników w dziedzinie badania i rozwoju. Dzięki swoim innowacyjnym produktom i zaangażowaniu w jakość, spółka otrzymała 4385 nagród i odnotowała około 13,3 miliardów dolarów dochodu w 2016 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy