Wiadomości branżowe

BRE Ubezpieczenia docenia najlepszych

BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. propaguje specjalistyczną wiedzę na temat ubezpieczeń oraz docenia osoby, które kształcą się w tym kierunku. Dlatego też, po raz kolejny ubezpieczyciel wsparł „Konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych” organizowany przez Rzecznika Ubezpieczonych, Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej oraz Gazetę Ubezpieczeniową. Do XIII edycji Konkursu wpłynęło łącznie 57 prac – 6 doktorskich, 26 magisterskich, 13 licencjackich i 12 podyplomowych, z czego aż 18 zostało nagrodzonych.Jury Konkursu pod przewodnictwem dr Stanisława Rogowskiego wybrało 18 najlepszych prac o tematyce ubezpieczeniowej, w tym między innymi dot. świadomości ubezpieczeniowej w Polsce, prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, ubezpieczeń jako profilaktyki skutków ryzyk ekologicznych, a także czynników wpływających na kontynuację umów ubezpieczeń komunikacyjnych, inwestowania w fundusze inwestycyjne i polisy z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, zastosowania testów genetycznych w ocenie ryzyka ubezpieczeniowego oraz zarządzania zmianą społeczną na przykładzie systemu emerytalnego w

BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. propaguje specjalistyczną wiedzę na temat ubezpieczeń oraz docenia osoby, które kształcą się w tym kierunku. Dlatego też, po raz kolejny ubezpieczyciel wsparł ?Konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych? organizowany przez Rzecznika Ubezpieczonych, Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej oraz Gazetę Ubezpieczeniową. Do XIII edycji Konkursu wpłynęło łącznie 57 prac ? 6 doktorskich, 26 magisterskich, 13 licencjackich i 12 podyplomowych, z czego aż 18 zostało nagrodzonych.

Jury Konkursu pod przewodnictwem dr Stanisława Rogowskiego wybrało 18 najlepszych prac o tematyce ubezpieczeniowej, w tym między innymi dot. świadomości ubezpieczeniowej w Polsce, prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, ubezpieczeń jako profilaktyki skutków ryzyk ekologicznych, a także czynników wpływających na kontynuację umów ubezpieczeń komunikacyjnych, inwestowania w fundusze inwestycyjne i polisy z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, zastosowania testów genetycznych w ocenie ryzyka ubezpieczeniowego oraz zarządzania zmianą społeczną na przykładzie systemu emerytalnego w Chile.

Laureaci Konkursu kształcili się w uczelniach z całej Polski, w tym m.in. Uniwersytetach Ekonomicznych we Wrocławiu, Poznaniu oraz Katowicach, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, a także w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową został zainicjowany w 1998 r. przez Rzecznika Ubezpieczonych. Dotychczas nagrodzono ponad 200 prac o szeroko rozumianej tematyce ubezpieczeń.

?Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się pracom zgłaszanym do Konkursu. Tematyka podejmowana przez studentów ? zarówno tych nagrodzonych, jak i pozostałych zgłoszonych do Konkursu – jasno pokazuje największe wyzwania oraz szanse branży ubezpieczeniowej. Ciekawe analizy i konkluzje zawarte w dysertacjach niekiedy są także inspiracją dla nas, praktyków. Cieszę się, że Konkurs zainicjowany przez Rzecznika Ubezpieczonych, Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej i Gazetę Ubezpieczeniową z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Inicjatywa Rzecznika Ubezpieczonych jest z pewnością cennym narzędziem edukacji ubezpieczeniowej, a zarazem skutecznym instrumentem promocji branży.? ? powiedział Paweł Zylm ? prezes zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

Rozwiązania oferowane i współtworzone przez BRE Ubezpieczenia zostały nagrodzone m.in.: Srebrnym Parasolem magazynu Home&Market, Godłem Teraz Polska, Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2012, tytułem Firma Roku 2011 przyznanym przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu, Certyfikatem Najwyższa Jakość ? Produkt Roku 2009, 2012 i 2013, w tym specjalnym wyróżnieniem Perła Najwyższej Jakości, a także tytułem Euromarka.

A to już wiesz?  Część chorych z rakiem prostaty pozostaje wykluczona z innowacyjnej terapii. Onkolodzy i pacjenci apelują o zmiany w programie lekowym

Ponadto, ubezpieczyciel może pochwalić się Rekomendacją Gazety Bankowej oraz tytułem Hit Roku, ALICJA 2007 miesięcznika Twój Styl, EUROPRODUKT ? w konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz wyróżnieniem ?Indywidualność Rynku – Merkury 2007?. BRE Ubezpieczenia otrzymało również prestiżowy tytuł ?Najlepszy partner w biznesie 2012?, nagrodę ?Order Finansowy? oraz wyróżnienie specjalne w konkursie ?Srebrny Parasol? ? przyznane przez redakcję Home&Market ? a także nagrodę ?Byka? przyznaną przez redakcję Gazety Giełdy Parkiet w konkursie ?Byki i Niedźwiedzie? za aplikacje mobilne. W lipcu 2013 Towarzystwo BRE Ubezpieczenia odebrało także wyjątkową nagrodę ? Perła Najwyższej Jakości 2013 – przyznaną przez Kapitułę Konkursu Quality International Najwyższa Jakość.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło BRE Ubezpieczenia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy