Inżynier

Słuchawki Fostex TH900 MK2 Saphire Blue

Słuchawki Fostex TH900 MK2 Saphire Blue
INFORMACJA PRASOWA 26 marca 2018 ANNIVERSARY LIMITED EDITION Pod koniec 2012 roku Fostex zaprezentował słuchawki TH-900, flagowy model audiofilski tego producenta. Była to konstrukcja typu

INFORMACJA PRASOWA
26 marca 2018

ANNIVERSARY LIMITED EDITION
Pod koniec 2012 roku Fostex zaprezentował słuchawki TH-900, flagowy model audiofilski tego producenta.
Była to konstrukcja typu zamkniętego, z unikalnym przetwornikiem z biocelulozy (bio-dynamicznym) oraz spektakularnym obwodem magnetycznym 1,5 tesli.
TH-900 wyznaczały nowe granice tego, co było możliwe dla słuchawek high-end,
stając się pewnym wyborem dla wielu wymagających miłośników audio.
W 2018 roku, Fostex świętuje szóstą rocznicę swojej serii TH900, przedstawiając model TH-900mk2 w edycji limitowanej. Słuchawki zostały wykończone tym samym lakierem Urushi co oryginalne TH900, jednak tym razem w kolorze „Sapphire Blue”, który sprawia, że słuchawki prezentują się naprawdę wyjątkowo. Ta jubileuszowa, limitowana edycja została specjalnie dostrojona przez inżynierów Fostex, aby udoskonalić wrażenia odsłuchowe, między innymi poprzez bardziej gładkie i bezpośrednie odwzorowanie „dołu”.
Wersja „mk2” została wyposażona również w nowe, odłączane złącze, które łatwo pasuje do standardowych połączeń niezbalansowanych i może być przystosowane do połączeń zbalansowanych z różnymi kablami. W tej wersji dodano również limitowaną edycję jubileuszowego stojaka na słuchawki.

Kunszt wykańczania drewnianych muszli TH900 MK2 jest legendą samą w sobie, a to one w dużej mierze odpowiadają za wspaniały wygląd słuchawek. Muszle Fostex TH900 MK2 wykonane zostały z japońskiej brzozy wiśniowej, ozdobione srebrną folią oraz pokryte japońskim lakierem „Urushi”, wytwarzanym z soku drzewa dębowego. Ten proces, znany od ponad stu lat, jest obecnie praktykowany przez nielicznych rzemieślników w Japonii. Dzięki niemu, te piękne słuchawki zawdzięczają swoje charakterystyczne, całkowicie unikalne wykończenie.

Wersja TH-900 MK2 (SB) Saphire Blue ma być wyprodukowana w ilości zaledwie 300sztuk. Na polski rynek trafi jedynie 10sztuk tego modelu. Cena sugerowana słuchawek Fostex TH900 MK2 (SB) wynosi 6999zł brutto. Fostex TH900 MK2 (SB) powinien pojawić się na przełomie kwietnia i maja i będzie dostępny w wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

A to już wiesz?  Auralic – Nowe rozwiązanie HTML5– dostęp z poziomu Androida i Windowsa

Główne cechy

• Oryginalnie zaprojektowany neodymowy obwód magnetyczny, wyposażony w system odpychania
• magnetycznego z gęstością strumienia magnetycznego 1,5 tesli (15.000 gausów), w celu uzyskania szerszego zakresu dynamicznego.
• Odłączany kabel niezbalansowany wykonany z OFC gatunku 7N (99,99999%) oraz bardzo trwała obudowa wtyczki z duraluminium.
• Zastrzeżona patentem membrana „Biodyna” zapewniająca reprodukcję znakomitej jakości dźwięku wysokiej rozdzielczości.
• Obudowy słuchawek wykończone tradycyjnym, japońskim lakierem „Urushi”, tradycyjną metoda rzemieślniczą, wykonane z japońskiej brzozy wiśniowej.
• Pady nauszne wykonane ze skóry proteinowej pozyskanej z błony skorupki jaj, gwarantujące maksymalny komfort użytkowania.

Dane techniczne:

• Typ: zamknięte, dynamiczne
• Impedancja: 25 omów
• Czułość: 100dB / mW
• Max moc wejściowa: 1,800mW
• Pasmo przenoszenia: 5 – 45k Hz
• Waga: ok. 390g (bez kabla)
• Akcesoria: stojak na słuchawki, pokrowiec skórzany, książka ze zdjęciami

O Fostex
Firma Fostex założona została w roku 1973 w stolicy Japonii – Tokyo. Założycielami są panowie S. Nishimura i H. Shinohara. Siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio Akishimie, a sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych. Europejska siedziba firmy znajduje się w Niemczech w mieście Bingen. Lata 70-te to złota era dla miłośników audio. W tym czasie powstały wyjątkowe konstrukcje, a ich twórcy rozwijają do dziś rynek audio. Jednym z liderów światowych producentów audio jest właśnie firma Fostex Electric Company.
O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  Ochrona danych osobowych w przychodniach i szpitalach – co zmieni RODO

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy