Wiadomości branżowe

Dziewięciu wspaniałych dostanie stypendia resortu nauki

Wybitni, młodzi uczeni z Politechniki Gdańskiej otrzymali rekomendację do wypłaty stypendiów za wysokiej jakości badania i imponujący dorobek naukowy.Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na konkurs wpłynęły 793 wnioski. Nagrody przyznano 256 osobom. W tegorocznej edycji konkursu przyznano trzykrotnie więcej stypendiów niż w roku ubiegłym. Stypendia są przyznawane młodym naukowcom, którzy nie ukończyli 35. roku życia.Najlepsi stypendyści będą otrzymywali nawet 3830 zł miesięcznie przez okres do trzech lat. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych dziedzin nauki: architektka, ekonomistki, informatycy, elektronicy, specjalistka mechaniki konstrukcji.Pełna lista nagrodzonych dostępna jest tutaj. Warto dodać, że dr inż. Robert Bogdanowicz z Katedry Optoelektroniki i Systemów Elektronicznych otrzymał z rąk premiera Donalda Tuska oraz minister Barbary Kudryckiej

Wybitni, młodzi uczeni z Politechniki Gdańskiej otrzymali rekomendację do wypłaty stypendiów za wysokiej jakości badania i imponujący dorobek naukowy.

Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na konkurs wpłynęły 793 wnioski. Nagrody przyznano 256 osobom. W tegorocznej edycji konkursu przyznano trzykrotnie więcej stypendiów niż w roku ubiegłym. Stypendia są przyznawane młodym naukowcom, którzy nie ukończyli 35. roku życia.
Najlepsi stypendyści będą otrzymywali nawet 3830 zł miesięcznie przez okres do trzech lat. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych dziedzin nauki: architektka, ekonomistki, informatycy, elektronicy, specjalistka mechaniki konstrukcji.

Pełna lista nagrodzonych dostępna jest tutaj. Warto dodać, że dr inż. Robert Bogdanowicz z Katedry Optoelektroniki i Systemów Elektronicznych otrzymał z rąk premiera Donalda Tuska oraz minister Barbary Kudryckiej promesę  udziału w Programie Top 500 Innovators, dzięki którym weźmie on udział w dwumiesięcznych stażach oraz szkoleniach w USA. Uroczystość odbyła się 4 października w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów w Warszawie.

Celem programu Top 500 Innovators jest podniesienie kwalifikacji polskich kadr naukowych w zakresie współpracy nauki z gospodarką, zarządzaniem badaniami naukowym oraz komercjalizacji ich wyników. Pierwsza grupa naukowców odbędzie staże i szkolenia na Uniwersytecie Stanforda, jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie.
 
W ramach Programu Top 500 Innovators do końca 2015 roku do USA na 2-3 miesięczne staże i szkolenia wyjedzie ok. 500 naukowców, pracowników naukowo-badawczych czy menedżerów innowacyjności. Uczestnicy będą wyjeżdżać w 50-osobowych grupach.

Nagrodzeni z Politechniki Gdańskiej

* dr inż. Robert Bogdanowicz, WETI, 3 830 zł na 36 miesięcy

* dr inż. Dariusz Dereniowski, WETI, 3 000 zł na 36 miesięcy

*dr inż. arch. Agnieszka Gębczyńska-Janowicz, WArch
3 830 zł na 12 miesięcy 

* dr inż. Łukasz Kulas, WETI, 3 830 zł na 36 miesięcy

* dr inż. Adam Lamęcki, WETI, 3 830 zł na 36 miesięcy

A to już wiesz?  Pracownicy Nestlé szkolą studentów

* dr inż. Aleksandra Parteka, ZiE, 3 830 zł na 36 miesięcy

* dr inż. arch. Ksenia Piątkowska, Arch., 3 830 zł na 24 miesiące

* dr hab. inż. Magdalena Rucka, WILiŚ, 3 830 zł na 36 miesięcy

* dr Joanna Wolszczak-Derlacz, ZiE na 36 miesięcy

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy