Wiadomości branżowe

Funiversity wspiera młodych naukowców na E(x)plory 2014

15 grudnia w Warszawie odbędzie się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Impreza organizowana jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów przez Fundację Zaawansowanych Technologii.Na festiwalu będzie można na żywo posłuchać znanych naukowców i poznać najnowsze odkrycia nauki. Każdy uczestnik będzie także mógł wziąć udział w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych przygotowanych przez partnera festiwalu – firmę Funiversity. Zaprezentowane też zostaną najciekawsze projekty naukowe młodych uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory.Pokazy, Warsztaty, Eksperymenty...Na czym polegają lodowate eksperymenty? Jak przygotować pastę do zębów dla słonia? Czy wlana do szklanki woda może zniknąć? Na te i inne naukowe pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas festiwalowych atrakcji: niezwykłych warsztatów i pokazów naukowych przygotowanych przez Funiversity.Konferencja „I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!”

15 grudnia w Warszawie odbędzie się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Impreza organizowana jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

Na festiwalu będzie można na żywo posłuchać znanych naukowców i poznać najnowsze odkrycia nauki. Każdy uczestnik będzie także mógł wziąć udział w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych przygotowanych przez partnera festiwalu ? firmę Funiversity. Zaprezentowane też zostaną najciekawsze projekty naukowe młodych uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory.

Pokazy, Warsztaty, Eksperymenty…

Na czym polegają lodowate eksperymenty? Jak przygotować pastę do zębów dla słonia? Czy wlana do szklanki woda może zniknąć? Na te i inne naukowe pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas festiwalowych atrakcji: niezwykłych warsztatów i pokazów naukowych przygotowanych przez Funiversity.

Konferencja ?I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!?

Goście będą mieli także okazję uczestniczyć w prelekcjach uznanych autorytetów ze świata nauki podczas konferencji ?I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!?. O najciekawszych odkryciach współczesnej nauki opowiedzą m.in. prof. Agnieszka Zalewska z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie czy prof. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dodatkowo podczas prelekcji uczniowie poznają swoich rówieśników, którzy realizują badania z dziedziny medycyny, fizyki czy nanotechnologii.

Naukowcy opowiedzą też o tym jak zaczęła się ich fascynacja nauką, co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w pracy naukowej oraz zdradzą sekrety codziennego życia naukowców. Dyskusję poprowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy ? dziennikarze naukowi, autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka. Konferencja jest współfinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs Naukowy E(x)plory

Na gości E(x)plory czekają także projekty naukowe przygotowane przez młodych naukowców w wieku 14-20 lat ? uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory. Inteligentne lusterka, które dopasowują się do pozycji motocyklisty, zdalnie sterowany pojazd spalinowy czy kliniczne znaczenie duplikacji krótkiego ramienia chromosomu 16 ? to tylko niektóre z 20 projektów, przygotowanych przez młodych naukowców. Podczas otwartej sesji konkursowej będzie można zobaczyć przywiezione eksponaty oraz porozmawiać z autorami.

A to już wiesz?  Odzyskiwanie wody z mgły szansą dla obszarów zmagających się z jej niedoborami. Innowacyjna metoda pozwoli także usuwać z wody zanieczyszczenia

Najlepsi z młodych naukowców otrzymają akredytacje na finał Konkursu podczas Gdynia E(x)plory Week (25-28 marca 2015), gdzie będą ubiegać się o stypendia naukowe oraz możliwość reprezentowania Polski na najbardziej prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży na całym świecie m.in. Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii czy Infomatrix w Rumuni. Sukcesy dotychczasowych laureatów E(x)plory na międzynarodowej arenie pokazują, że w młodych polskich naukowcach drzemie ogromny potencjał.

Informacje organizacyjne

Festiwal E(x)plory odbędzie się 15 grudnia w godz. 9:30-17:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66). Dokładny program Festiwalu i konferencji oraz opis atrakcji dostępny jest na stronie: www.explory.pl/regionalne-festiwale#article-96. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczne jest jednak wcześniejsze mailowe zgłoszenie udziału.

Zapraszamy także do zapoznania się z relacją filmową z zeszłorocznych festiwali: http://youtu.be/_nEWrv1GAgI

Organizator E(x)plory: Fundacja Zaawansowanych Technologii

Fundacja Zaawansowanych Technologii (www.fzt.org.pl) powstała w 2011 roku w odpowiedzi na rozwój rynku innowacji w Polsce oraz wyzwania społeczno-gospodarcze XXI wieku. Fundacja z sukcesem wspiera przedsiębiorczość, komercjalizację najnowszych technologii oraz popularyzuje naukę w Polsce i na świecie. W swoich działaniach Fundacja współpracuje na co dzień z ponad 50 partnerami, wśród których znajdują się innowacyjne przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, parki naukowo-technologiczne, instytucje samorządowe i centralne oraz przedstawiciele mediów. Flagowym przedsięwzięciem FZT jest Program E(x)plory (www.explorypl) łączący młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up?y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, najlepsze szkoły i uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.

Partner: Funiversity

Funiversity to założona w 2011 roku firma, zajmująca się organizowaniem dzieciom mądrej, zapewniającej wszechstronny rozwój zabawy. Podczas zajęć poruszane są tematy np. z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Zabawy prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do wieku dzieci. W ofercie Funiversity znajdują się warsztaty prowadzone w placówkach oświaty i kultury, pokazy na imprezach firmowych i masowych, zabawy urodzinowe, zestawy dla animatorów i nauczycieli, zabawki edukacyjne – dostępne również w http://sklep.funiversity.pl/. Funiversity to ponad 30 osobowy zespół doświadczonych, poważnie traktujących dzieci pasjonatów. Firma przygotowała kilkaset scenariuszy, przeprowadziła ponad 5 tys. warsztatów naukowych oraz brała udział w dużych wydarzeniach w całej Polsce.

A to już wiesz?  Trwa konkurs "Notebook dla Aktywnego Nauczyciela"

Mecenas E(x)plory: Grupa LOTOS

Partnerzy strategiczni: Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Intel

Partnerzy wspierający: Świętokrzyski System Innowacji, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach, Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, INVESTIN

Partnerzy: Apator, Pasjopolis, Funiversity, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, TechnoparkPomerania, Toruński Park Technologiczny, Eduscience, Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Politechnika Wrocławska

Patronaty honorowe: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Urząd Patentowy RP, Polska Akademia Nauk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Marszałek

Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Wrocławia, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty, Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski

Patronaty medialne: Wiedza i Życie, Świat Nauki, Głos Nauczycielski, Cogito, Crazy Nauka

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Funiversity.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy