Wiadomości branżowe

Wheel Systems rozkłada parasol bezpieczeństwa nad aplikacją mobilną eurobanku

Do 2015 r. 70 proc. klientów eurobanku powinno wykonywać przelewy z poziomu smartfonów. Skokowy wzrost popularności mobilnej bankowości wśród klientów eurobanku wpisuje się w szerszy trend. Szacuje się, że w drugiej połowie minionego roku z usług  finansowych z poziomu urządzeń mobilnych mogło korzystać ponad 2 miliony Polaków. To dwa razy więcej niż w ostatnim kwartale 2012 r. Utrzymanie wysokiej dynamiki popytu na polskim rynku będzie zależeć jednak nie tylko od łatwości obsługi, ale też od bezpieczeństwa rozwiązań umożliwiających m.in. zdalny dostęp do konta i rachunku oszczędnościowego, wgląd w historię transakcji, a także przelewy do zdefiniowanych i niezdefiniowanych adresatów.- Rozwiązanie, które zastosowaliśmy, wykorzystuje innowacyjną metodę uwierzytelnienia CERBToken. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z naszych usług z poziomu smartfonów lub tabletów w bezpieczny i prosty sposób – dodaje Wojciech Humiński, Wiceprezes Zarządu Euro Banku SA. Zabezpieczenie bliskie ideałuCERBToken, zaprojektowany przez specjalistów Wheel Systems, jako integralna

Do 2015 r. 70 proc. klientów eurobanku powinno wykonywać przelewy z poziomu smartfonów.

<

p>Skokowy wzrost popularności mobilnej bankowości wśród klientów eurobanku wpisuje się w szerszy trend. Szacuje się, że w drugiej połowie minionego roku z usług  finansowych z poziomu urządzeń mobilnych mogło korzystać ponad 2 miliony Polaków. To dwa razy więcej niż w ostatnim kwartale 2012 r. Utrzymanie wysokiej dynamiki popytu na polskim rynku będzie zależeć jednak nie tylko od łatwości obsługi, ale też od bezpieczeństwa rozwiązań umożliwiających m.in. zdalny dostęp do konta i rachunku oszczędnościowego, wgląd w historię transakcji, a także przelewy do zdefiniowanych i niezdefiniowanych adresatów.

  • Rozwiązanie, które zastosowaliśmy, wykorzystuje innowacyjną metodę uwierzytelnienia CERBToken. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z naszych usług z poziomu smartfonów lub tabletów w bezpieczny i prosty sposób ? dodaje Wojciech Humiński, Wiceprezes Zarządu Euro Banku SA.

Zabezpieczenie bliskie ideału

CERBToken, zaprojektowany przez specjalistów Wheel Systems, jako integralna część systemu CERB Banking do uwierzytelniania i autoryzacji transakcji, stosuje równie prosty, co skuteczny mechanizm ochrony nie tylko przed cyberprzestępcami, ale też na wypadek utraty smartfonu.

Wystarczy, że klient eurobanku zainstaluje i uaktywni na swoim urządzeniu bezpłatną aplikację eurobank mobile, zintegrowaną ze wspomnianym rozwiązaniem CERBToken. Aktywacja aplikacji (do pobrania na Google Play lub AppStore) wymaga wprowadzenia identyfikatora złożonego z dziewięciu cyfr oraz specjalnego  kodu. Zarówno identyfikator, jak i kod można otrzymać albo telefonicznie albo w jednym z ponad 470 oddziałów banku. Klient musi również ustalić i wprowadzić PIN, który jest kombinacją od czterech do ośmiu cyfr i może być modyfikowany w dowolnej chwili. CERBToken uniemożliwia  jednak zastosowanie w aplikacji prostych ciągów, np. wyłącznie jedynek.  

PIN jest niezbędny do zalogowania się w aplikacji. Do wykonania przelewu potrzebne jest jednak dodatkowe hasło, które automatycznie generuje CERBToken. W tym celu smartfon nie musi być połączony z internetem. CERBToken tworzy w trybie off-line jednorazowe i niepowtarzalne hasło.

  • Wprowadzenie wieloskładnikowego systemu uwierzytelnienia i autoryzacji daje klientom eurobanku komfort i duże bezieczeństwo. System CERB oraz aplikacja CERBToken kompleksowo chronią użytkowników nawet przed atakami phishingowymi lub man-in-the-browser, który polega na zainfekowaniu przęglądarki internetowej złośliwym oprogramowaniem ? wyjaśnia Paweł Jakub Dawidek, dyrektor ds. technicznych i oprogramowania w Wheel Systems.  
  • Nawet w przypadku kradzieży telefonu finanse klientów są bezpieczne ponieważ aplikacja jest dodatkowo chroniona PINem – dodaje Paweł Jakub Dawidek.

A to już wiesz?  Ernst & Young Pracodawcą Roku? 2012

Jeżeli użytkownik wprowadzi nieprawidłowy PIN lub złe haslo trzykrotnie,  dostęp zarówno do aplikacji eurobank mobile, jak i do serwisu eurobank online zostaje zablokowany.

Bo tak jest wygodniej

Parasol bezpieczeństwa, który nad aplikacją mobilną eurobanku rozłożył Wheel Systems, nie komplikuje przy tym obsługi  aplikacji. CERBToken pracuje w tle i jako jej integralna część. Dzięki temu użytkownik nie musi się wylogowywać, by przed każdym przelewem sprawdzić i przepisać kod, który otrzymał w wiadomości SMS. Tego typu mechanizm, choć powszechny i bezpieczny, jest jednak niewygodny i czasochłonny. ? Dość wyobrazić sobie klienta, który raz w miesiącu musi wykonać kilka-, kilkanaście przelewów, by uregulować ratę kredytu, opłacić media lub inne usługi. Operacja musi być  równie bezpieczna, co prosta i intuicyjna, i taka właśnie jest dzięki naszej aplikacji zintegrowanej z CERBTokenem ? mówi Wojciech Mikołajczyk, product manager, odpowiedzialny w Euro Bank SA za bankowość internetową. 

Atutem rozwiązań Wheel Systems jest także wysoka skalowalność i wydajność. CERBToken może zabezpieczać transakcje wykonywane z poziomu urządzeń, które działają w systemach m.in. Android,  iOS oraz Windows Phone (aplikacja eurobank mobile jest obecnie dostępna na Androida i iOS). CERB Banking z kolei umożliwia eurobankowi centralne zarządzanie nawet kilkoma milionami urządzeń.

Tak duża wydajność może mieć krytyczne znaczenie ze względu na  szybki rozwój rynku urządzeń mobilnych. Jak prognozuje TNS Polska, w 2015 r. ze smartfonów będzie korzystać 66 proc. Polaków. To dwa razy więcej niż w minionym roku.

Część użytkowników smartfonów będzie korzystać jednocześnie z mobilnej bankowości. To naturalna zależność. Odzwierciedleniem jest szybki wzrost liczby klientów eurobanku, którzy dotąd korzystali z usług z poziomu desktopów, a teraz – w tym celu – wykorzystują przede wszystkim smartfony, bo tak jest łatwo, szybko i bezpiecznie.

O Wheel Systems

WHEEL Systems jest czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa systemów IT. Specjalizuje się w zagadnieniach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz monitoringu dostępu do sieci korporacyjnych. W swoich produktach łączy innowacyjność i łatwość obsługi, z silnymi mechanizmami bezpieczeństwa. To cel nadrzędny, jaki firma stawia sobie podczas projektowania kolejnych rozwiązań. WHEEL Systems jest liderem na polskim rynku uwierzytelnienia użytkowników, a także jedną z nielicznych na świecie firm, oferujących rozwiązania z zakresu monitoringu, rejestracji i zapisu zdalnych sesji. Uzupełnieniem oferty produktów jest szeroka gama usług, które obejmują m.in. wdrożenia, konsulting, szkolenia, a także wsparcie techniczne świadczone na najwyższym poziomie. Firma powstała w 2004 roku z inicjatywy doświadczonych specjalistów w branży IT. Od tego czasu zaufało jej ponad 100 firm i instytucji. Wśród klientów firmy znajdują się m.in.: Play, Allegro, Netia, T-Mobile, Orlen S.A., Euro Bank, Bank BGK, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Najwyższa Izba Kontroli, GTS Energis, Asseco Business Solutions S.A., COMARCH S.A, COMP S.A. Dystrybucja produktów odbywa się za pośrednictwem największych integratorów systemów i dostawców kompleksowych rozwiązań informatycznych na terenie całej Polski.

A to już wiesz?  ENERGA patronem akcji "Polskie książki dla rodaków na Białorusi" zorganizowanej przez pomorskie media

Więcej informacji: www.wheelsystems.com

Źródło Wheel Systems. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy