Wiadomości branżowe

ING testuje płatności mobilne NFC

ING Bank Śląski rozpoczął pilotaż płatności mobilnych w oparciu o technologię komunikacji krótkiego zasięgu NFC. Partnerami banku są operator telefonii komórkowej Orange, organizacja płatnicza MasterCard oraz firma Gemalto. ING Bank Śląski przeprowadza pilotaż płatności mobilnych NFC, dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego, z aplikacją płatniczą umieszczoną bezpośrednio na karcie SIM. Do udziału w pilotażu zostali zaproszeni pracownicy ING Banku Śląskiego, Orange, MasterCard oraz Gemalto. Pilotaż będzie trwał 6 miesięcy, w trakcie których testerzy będą dokonywać płatności w punktach handlowo-usługowych akceptujących płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass.Chcemy, aby klienci ING Banku Śląskiego mieli dostęp do najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Już teraz wszystkie wydawane przez nas karty płatnicze do rachunków osobistych są wyposażone w technologię zbliżeniową – mówi Marcin Giżycki, Dyrektor Banku odpowiadający za produkty i procesy w ING Banku Śląskim. Uważnie obserwujemy rozwój płatności mobilnych i

ING Bank Śląski rozpoczął pilotaż płatności mobilnych w oparciu o technologię komunikacji krótkiego zasięgu NFC. Partnerami banku są operator telefonii komórkowej Orange, organizacja płatnicza MasterCard oraz firma Gemalto.

ING Bank Śląski przeprowadza pilotaż płatności mobilnych NFC, dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego, z aplikacją płatniczą umieszczoną bezpośrednio na karcie SIM. Do udziału w pilotażu zostali zaproszeni pracownicy ING Banku Śląskiego, Orange, MasterCard oraz Gemalto. Pilotaż będzie trwał 6 miesięcy, w trakcie których testerzy będą dokonywać płatności w punktach handlowo-usługowych akceptujących płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass.

Chcemy, aby klienci ING Banku Śląskiego mieli dostęp do najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Już teraz wszystkie wydawane przez nas karty płatnicze do rachunków osobistych są wyposażone w technologię zbliżeniową – mówi Marcin Giżycki, Dyrektor Banku odpowiadający za produkty i procesy w ING Banku Śląskim.

Uważnie obserwujemy rozwój płatności mobilnych i wierzymy, że technologia NFC będzie kolejnym krokiem w zakresie nowych metod płatności. Telefon jest urządzeniem, które większość z nas nosi zawsze przy sobie, dzięki czemu możemy zrealizować transakcje w dowolnej chwili – dodaje Marcin Giżycki.

Technologia NFC (Near Field Communication) to rodzaj komunikacji zbliżeniowej. Dzięki eliminacji fizycznego kontaktu z terminalem, karta płatnicza może przyjąć dowolny kształt. Zainstalowanie aplikacji płatniczej na karcie SIM telefonu komórkowego wyposażanego w technologię NFC pozwala na pełnienie przez niego funkcji karty płatniczej. Transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty z chipem do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. Dzięki technologii NFC klienci mogą w szybszy i wygodny sposób płacić za codzienne zakupy.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  NetSprint.pl/news - pierwsza polska wyszukiwarka aktualności

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy