Inżynier

Studia czas start! 5 typów studenta, o których nie miałeś pojęcia

Studia czas start! 5 typów studenta, o których nie miałeś pojęcia
Informacja prasowa Warszawa, 3 października 2017 Studencie! Najwyższy czas zakończyć swoje najdłuższe wakacje! Wkrótce powrócisz do edukacyjnych obowiązków, wykładów i przyjaciół. Spotkania towarzyskie wymagają jednak

Informacja prasowa
Warszawa, 3 października 2017

Studencie! Najwyższy czas zakończyć swoje najdłuższe wakacje! Wkrótce powrócisz do edukacyjnych obowiązków, wykładów i przyjaciół. Spotkania towarzyskie wymagają jednak odpowiedniej oprawy, dlatego warto spędzić je w towarzystwie doskonałych przekąsek Słona Ona, O!Żesz Sezam, Cud Miód, Koko Loko i Love Las – to gwarancja udanej zabawy! Jeżeli zastanawiasz się, który smak najlepiej pasuje do Twojego charakteru, koniecznie rozwiąż nasz test i sprawdź jakim typem studenta jesteś!

1. Kiedy rozpoczynasz naukę do egzaminu?
a) A kto powiedział, że rozpoczynam?
b) Minimum tydzień wcześniej
c) W zależności od wielkości wymaganego materiału
d) Uczę się między imprezami
e) Przygotowuję się na bieżąco

2. Studia to czas:
a) Zaniedbywania obowiązków edukacyjnych
b) Nauki
c) Poszerzania horyzontów
d) Spotkań towarzyskich
e) Regularnej pracy

3. Co najbardziej lubisz w studiowaniu?
a) Mogłem uwolnić się spod władzy rodzicielskiej
b) Wszelką wiedzę mam na wyciagnięcie ręki
c) Otrzymuję wykształcenie, niezbędne w realizacji dalszych planów
d) Mogę codziennie imprezować
e) Otrzymałem możliwość rozwoju

4. Kolega zaprasza Cię na spontaniczną imprezę w czwartek. Jak reagujesz?
a) „Koko Loko – Idę!” I puszczam mu oko
b) „O!Żesz Sezam – Nie mogę!” Tak mu się zwierzam
c) „Love Las – to świetny czas!”
d) „Słona Ona – na imprezę już zgłoszona!”
e) „Cud Miód – zabawy będzie w brud!”

Turysta (najwięcej odpowiedzi A)
Studia stanowią istotną część Twojego życia, jednak wielokrotnie, wybierasz inne formy spędzania czasu. Wykłady? Pojawiłeś się wyłącznie na tych pierwszych, żeby poznać warunki zaliczenia. Oczywiście, widniejesz na kolejnych listach obecności, jednak tylko dlatego, że poprosiłeś kolegów o wpisanie Twojego nazwiska. Konwersatorium, laboratorium? Już po kilku tygodniach wykorzystałeś „dozwoloną” liczbą nieobecności, jednak odkrycie tego faktu, nie zrobiło na Tobie większego wrażenia. O zbliżających się egzaminach, dowiadujesz się z mediów społecznościowych lub w momencie „przypadkowego” pojawienia się na uczelni. Liczysz wówczas na szczęście, pomoc kolegów lub bezpośrednio po zakończeniu egzaminu zwracasz się do wykładowcy z pytaniem o termin poprawy. Podobnie jak na studiach, również w życiu zawsze podążasz własnymi ścieżkami. Dlatego lubisz przebywać w towarzystwie Koko Loko, który otworzył przed Tobą drzwi do egzotycznych wrażeń smakowych, dzięki połączeniu prażonego nerkowca z płatkami kokosowymi oraz kostek kokosowych i mlecznej czekolady.

A to już wiesz?  Prawdziwy koszt „darmowych” usług online

Fanatyk (najwięcej odpowiedzi B)
Prawdopodobnie, jesteś jedną z nielicznych osób, które nigdy nie opuściły żadnego wykładu. Kilkukrotnie pojawiłeś się na zajęciach, mimo gorączki i złego samopoczucia. Zawsze dokładnie spisujesz wszystkie słowa wykładowcy oraz informacje zawarte w prezentacji multimedialnej. Kiedy zbliżają się egzaminy, jesteś najbardziej obleganą osobą, a w Twojej skrzynce mailowej widnieją wiadomości od osób, których nigdy wcześniej nie widziałeś. Egzaminy zdajesz w pierwszym terminie, choć wielokrotnie zostajesz z nich zwolniony, dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach. Sprawy związane z edukacją stanowią dla Ciebie świętość, dlatego wielokrotnie grzecznie, choć stanowczo informujesz grupę, że nie pojawisz się na imprezie integracyjnej, organizowanej w środku tygodnia. Mimo studenckich „umartwień”, nigdy nie wyrzekasz się zasłużonej przyjemności. Twoją główną nagrodą za edukacyjny trud jest O!Żesz Sezam, oferujący połączenie orzechów arachidowych, sezamu i miodu, dzięki czemu przenosi Cię w inny wymiar rozkoszy.

Sprinter (najwięcej odpowiedzi C)
Studia stanowią dla Ciebie doskonałą możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia, jednak nie chcesz odkładać w czasie kolejnych etapów rozwoju. Dlatego, zawsze wykorzystujesz okazję do zaliczenia egzaminu w tzw. „terminie zerowym” lub otrzymujesz pozytywną ocenę końcową, dzięki obecności na wykładach. Pozwala Ci to zaoszczędzić czas, który możesz poświęcić na dodatkową pracę, praktyki zawodowe lub realizowanie pasji. Już dawno określiłeś swoje marzenia zawodowe i chcesz jak najszybciej ukończyć studia – niezbędny element w drodze do celu. Na pierwsze spotkanie z promotorem pracy dyplomowej, przychodzisz z gotowym planem oraz obszernymi fragmentami Twojej pracy. Dzięki temu, w momencie, gdy wielu studentów rozpoczyna dopiero swoje zmagania, Ty przedstawiasz finalny efekt Twoich wysiłków. Zawsze, po osiągnięciu określonego celu, pozwalasz sobie na dłuższą chwilę przyjemności. Wówczas, wybierasz sprawdzone sposoby, delektując się Love Lasem – suszoną żurawiną z dodatkiem soku z jagód oraz prażonymi migdałami skąpanymi w białej czekoladzie.

A to już wiesz?  Budowanie strategii firmy to obowiązek, nie fanaberia. Sprawdź dlaczego.

Wodzirej (najwięcej odpowiedzi D)
Jesteś najbardziej jaskrawym przykładem osobowości ekstrawertycznej. Zawsze masz wiele do powiedzenia, odpowiadasz na każde pytanie wykładowcy, a kiedy on prowadzi wykład, wdajesz się w ożywioną dyskusję z osobami, które zajęły miejsca obok Ciebie. Wielokrotnie Twoje „publiczne” wypowiedzi rozładowują atmosferę na zajęciach, dzięki czemu należysz do ulubieńców wykładowców, a pozostali studenci darzą Cię wielką sympatią. To Ty, najczęściej organizujesz studenckie imprezy, zapraszasz znajomych do wynajętego mieszkania i regularnie odwiedzasz kluby. Zawsze przyjmujesz zaproszenie na spontaniczne spotkania towarzyskie i doskonale odnajdujesz się wśród nieznajomych ludzi. To Ty sprawiłeś, że podczas każdego spotkania z przyjaciółmi jako przekąska pojawia się Słona Ona – kukurydza z dodatkiem soli, która zawsze wprowadza powiew towarzyskiej świeżości.

Maratończyk (najwięcej odpowiedzi E)
Edukacyjny wysiłek umiejętnie rozkładasz na wszystkie lata studiowania. Zdajesz sobie sprawę, że okres ten będzie obfitował w wiele stresujących momentów, egzaminów i zaliczeń. Regularnie przygotowujesz się na poszczególne zajęcia, dzięki temu nie jesteś zaskoczony niezapowiedzianym kolokwium, a sesja nie stanowi dla Ciebie olbrzymiego wysiłku. Kiedy inni „zarywają noce” starając się zgłębić tajniki kolejnego przedmiotu, zapamiętać skomplikowane definicje lub wzory, Ty poświęcasz na to o wiele mniej czasu, a niejednokrotnie z czystym sumieniem możesz stwierdzić, że nie musisz obawiać się żadnych pytań podczas egzaminu. Uważasz, że osiągnięcie sukcesu, wymaga odpowiedniego rozłożenia sił i regularnego „treningu”, dzięki czemu zawsze osiągniesz cel. Na każdym kroku towarzyszy Ci Cud Miód – inspirująca, chrupiąca przekąska, powstała z połączenia orzechów nerkowa, prażonej kukurydzy i miodu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy