Wiadomości branżowe

Kiedy menedżerowie brudzą ręce?

O tym, że innowacja to klucz do sukcesu wiedzą wszyscy, ale niestety nie każdy menedżer zdaje sobie sprawę, czym ona tak naprawdę jest. Co kadra zarządzająca może zrobić, by modne i często puste słowo zmienić w konkretne, realne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić lub nawet zarobić miliony? Odpowiedzi szukają uczestnicy warsztatów „Brudne Innowacje“, prowadzonych od tego roku na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu, w trakcie których uczestnicy kursów MBA muszą zakasać rękawy i po prostu pobrudzić sobie ręce podczas tworzenia prototypów z wykorzystaniem m.in. drukowania 3D.„Brudne Innowacje” to rodzaj szkolenia realizowany w formie warsztatów prowadzonych na studiach MBA na UW Executive Academy w Wiedniu. Podczas tego szkolenia menedżerowie uczą się jak stworzyć prototypy poprzez wizualizację, metodę Lego Serious Play, a także tworzyć w drewnie oraz drukować w 3D. Taka forma zajęć daje im lepsze wyniki niż zdobywanie tylko czysto akademickiej wiedzy. Co istotne, szkolenia prowadzone właśnie w ten sposób zachęcają uczestników do myślenia lateralnego zawsze wtedy, gdy szukają oni rozwiązania. Ten sposób działania stworzono dla kadry

O tym, że innowacja to klucz do sukcesu wiedzą wszyscy, ale niestety nie każdy menedżer zdaje sobie sprawę, czym ona tak naprawdę jest. Co kadra zarządzająca może zrobić, by modne i często puste słowo zmienić w konkretne, realne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić lub nawet zarobić miliony? Odpowiedzi szukają uczestnicy warsztatów ?Brudne Innowacje?, prowadzonych od tego roku na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu, w trakcie których uczestnicy kursów MBA muszą zakasać rękawy i po prostu pobrudzić sobie ręce podczas tworzenia prototypów z wykorzystaniem m.in. drukowania 3D.

?Brudne Innowacje? to rodzaj szkolenia realizowany w formie warsztatów prowadzonych na studiach MBA na UW Executive Academy w Wiedniu. Podczas tego szkolenia menedżerowie uczą się jak stworzyć prototypy poprzez wizualizację, metodę Lego Serious Play, a także tworzyć w drewnie oraz drukować w 3D. Taka forma zajęć daje im lepsze wyniki niż zdobywanie tylko czysto akademickiej wiedzy. Co istotne, szkolenia prowadzone właśnie w ten sposób zachęcają uczestników do myślenia lateralnego zawsze wtedy, gdy szukają oni rozwiązania. Ten sposób działania stworzono dla kadry kierowniczej i menedżerów na różnych poziomach organizacyjnych. Pod względem treści i czasu trwania, każdy warsztat jest dostosowany do indywidualnych potrzeb danej organizacji.

? Biorąc pod uwagę to, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi ma problem z tym, aby stworzyć coś nowego, ?Brudne Innowacje? są tak samo potrzebne jak przygody ? mówi ekspert innowacji dr Thomas Funke, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Przedsiębiorczości w RKW, twórca formuły ?Brudne Innowacje?. ? Żyjemy w świecie, który charakteryzuje się chronicznym brakiem czasu i słabo rozwiniętą kulturą opiniodawczą. W rezultacie nie wykorzystujemy w pełni naszego potencjału, co powoduje, że tak naprawdę wiele dobrych pomysłów pozostaje niewykorzystanych ? dodaje. Nowe warsztaty zostały opracowane ? wspólnie z ekspertami ds. Rozwoju i Zarządzania Przedsiębiorstw WU Executive Academy i dr Thomasem Funke ? w celu zaradzenia obecnej sytuacji. Pobudzana w ten sposób wyobraźnia menedżerów daje im możliwość wdrożenia innowacyjnych modeli w życie. Wymaga to jednak od uczestników znajdowania innowacyjnych pomysłów, projektowania realistycznych modeli biznesowych i rozwoju użytecznych prototypów.

A to już wiesz?  Leczenie profilaktyczne w migrenie przekłada się na wyraźny spadek zażywania leków przeciwbólowych. Dobre efekty dają też leki zarejestrowane do innych schorzeń

Czy warto się brudzić?

?Brudne Innowacje? uczą uczestników nie tylko nowego sposobu myślenia, który pozwala im na obsługę otwartych projektów w bardziej profesjonalny i przyjazny sposób, ale także rozwijają innowacyjne pomysły biznesowe, korzystając z zupełnie nowych narzędzi metodologicznych. Podczas szkolenia menedżerowie zyskują również umiejętności pozwalające na tworzenie nowych prototypów. Taki format zajęć wykorzystuje najnowsze metody stosowane w przedsiębiorczości korporacyjnej, opiera się na interakcji, pracy zespołowej oraz zasadzie ?let’s-make-it-happen? ? wszystko to dla późniejszego, maksymalnego praktycznego zastosowania prototypów.

Efektem ubocznym udziału w szkoleniu jest stworzenie przez uczestników konkretnych pomysłów i modeli biznesowych oraz rozwój i zmiana ich podejścia do wartości jaką stanowi innowacyjność. ? Podczas zajęć nie teoretyzujemy o innowacji, wręcz przeciwnie przede wszystkim kładziemy nacisk na praktykę. ?Brudne Innowacje? są przykładem zaczerpniętym od organizacji i zwykłych pracowników, dlatego w rezultacie możemy zaproponować szkolenie, które jest zarówno praktyczne i opłacalne ? podkreśla dr Thomas Funke. ? Świadome doświadczanie innego niż wszystkie sposobu planowania oraz stosowanie innowacyjnych metod stanowi nową perspektywę, która promuje twórcze rozwijanie odpowiednich pomysłów w odpowiednich miejscach ? kontynuuje ekspert innowacji.

Jeden z wielu ciekawych formatów

Brudne warsztaty innowacji są owocem współpracy pomiędzy WU Executive Academy i dr Thomasem Funke, dzięki czemu łączą one w sobie szeroką, akademicką wiedzę europejskiego uniwersytetu z know-how innowacyjnych i kreatywnych praktyków. Specjalistyczne warsztaty ?Brudne Innowacje? WU Executive Academy z powodzeniem zwiększają swój zasięg również poprzez przeprowadzanie innych niecodziennych szkoleń. Po programie ?Dzieci Coachami Menedżerów? oraz ?Filozofia i Zarządzanie?, eksperci ds. Rozwoju i Zarządzania Przedsiębiorstw opracowali niekonwencjonalny program szkoleniowy, który uczy osoby biorące w nim udział nowego spojrzenia na ich ulubione nawyki, nowego sposobu myślenia i działania. W trakcie warsztatów ?Brudne Innowacje? jedno staje się jasne: nie dokonasz zmian, jeśli nie zakasasz rękawów i nie wyjdziesz poza swoją strefę komfortu.

A to już wiesz?  Na modernizację i rozwój sieci dystrybucyjnych energii potrzeba 130 mld zł do 2030 roku. W inwestycje mogą się wkrótce zaangażować mniejsi operatorzy


dostarczył infoWire.pl

Źródło dotPR.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy