Inżynier

Największe święto pasjonatów nauki w Gdyni!

Największe święto pasjonatów nauki w Gdyni!
Informacja prasowa z dnia 20 września 2017 r. W dniach 18-21 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się kolejna edycja święta pasjonatów nauki –

Informacja prasowa z dnia 20 września 2017 r.

W dniach 18-21 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się kolejna edycja święta pasjonatów nauki – Gdynia E(x)plory Week. W programie finał największego w Polsce Konkursu E(x)plory wspierającego młodych naukowców, otwarte wydarzenia dla szkół i rodzin w trakcie Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem innowacyjnych start-upów w ramach VI Kongresu E(x)plory Innowacje.

Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 6 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jak co roku, podczas finału Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowanych zostanie 35 projektów naukowych wybranych spośród 160 z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z 20 uznanych ekspertów i autorytetów naukowych. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych, programy mentorskie, wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, Expo-Sciences Europe w Gdyni oraz Infomatrix w Rumunii oraz dodatkowe stypendia ufunduowane przez partnerów projektu: Grupę Lotos, ZF Polpharma, DPD Polska oraz Drutex
Podczas Gdynia E(x)plory Week odbędą się liczne warsztaty i pokazy naukowe w ramach Festiwalu Naukowego E(x)plory, które co roku przyciągały ponad 3000 uczestników. W ramach Festiwalu będzie można odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w warsztatach programowania oraz wykładach i dyskusjach naukowych. Wydarzenia otwarte są dla wszystkich pasjonatów innowacji, młodzież szkolną, nauczycieli i rodzin z dziećmi.

W programie Festiwalu w dniach 20 i 21 października po raz pierwszy w tym roku znajdą się również prezentacje projektów laureatów konkursu Intel Make Tomorrow oraz spotkanie konstruktorów i majesterkowiczów z całej Polski. Będzie to specjalnie wyznaczona przestrzeń na pokazy, warsztaty i wspólne działanie dla wszystkich osób tworzących na zasadach DIY.

Stałym punktem Gdynia E(x)ploty Week jest również Kongres E(x)plory Innowacje, którego w tym roku tematem przewodnim jest „Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia Polskie i nie tylko”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali autorzy innowacji, startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy, którzy odpowiedzą na pytania: Czy Polska oferuje szerokie wsparcie? Czy też zmuszeni są go szukać poza granicami? Uczestnicy Kongresu porozmawiają o akceleracji w kontekście międzynarodowym. Wydarzenie skierowane jest do instytucji oraz osób prywatnych, dla których poziom współczesnej innowacyjności oraz oferowane metody wsparcia są ciekawym tematem dyskusji.

A to już wiesz?  Czy tablet może zastąpić rodziców?

Kongres trwa będzie 2 dni – 18 i 19 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program VI Kongresu E(x)plory Innowacje dostępny jest na stronie: http://kongres.explory.pl/program-kongresu/.

Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem programu E(x)plory jest Grupa Lotos.

Dowiedz się więcej o Gdynia E(x)plory Week na www.explory.pl.

INFORMACJE O ORGANIZACJI

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory. Więcej na www.fzt.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy