Wiadomości branżowe

Kolejny etap programu ENERGA Sailing za nami

Od maja do końca lipca, ponad 650 uczestników z 6 miast Polski, zdobywało i szlifowało swoje umiejętności żeglarskie podczas zajęć na wodzie prowadzonych w ramach ENERGA Sailing Edukacja. Najzdolniejsi z nich wezmą udział w półkoloniach żeglarskich organizowanych przez Grupę ENERGA i Polski Związek Żeglarski.Za nami druga edycja ENERGA Sailing Edukacja – projektu realizowanego w ramach ENERGA Sailing, skierowanego uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 9 lat. Dzięki rozszerzeniu programu o kolejne miasta, mogło wziąć w nim udział ponad 650 dzieci z 6 ośrodków regionalnych: Olsztyna, Poznania, Warszawy, Krakowa, Szczecina i Gdyni. Kiedy uczestnicy programu rozpoczynali swoją przygodę z projektem, nie mieli żadnego doświadczenia związanego z żeglarstwem. Po kilku miesiącach pracy – najpierw podczas zdobywania podstaw teoretycznych, później podczas zajęć praktycznych na wodzie – powstała kolejna grupa początkujących żeglarzy, których udało zarazić się pasją do tego sportu.Jednak program ENERGA Sailing to nie tylko regaty i nauka tego, jak zawiązać węzeł żeglarski czy poprawnie wykonać manewr. U podstaw programu leży przekonanie, że

Od maja do końca lipca, ponad 650 uczestników z 6 miast Polski, zdobywało i szlifowało swoje umiejętności żeglarskie podczas zajęć na wodzie prowadzonych w ramach ENERGA Sailing Edukacja. Najzdolniejsi z nich wezmą udział w półkoloniach żeglarskich organizowanych przez Grupę ENERGA i Polski Związek Żeglarski.

Za nami druga edycja ENERGA Sailing Edukacja ? projektu realizowanego w ramach ENERGA Sailing, skierowanego uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 9 lat. Dzięki rozszerzeniu programu o kolejne miasta, mogło wziąć w nim udział ponad 650 dzieci z 6 ośrodków regionalnych: Olsztyna, Poznania, Warszawy, Krakowa, Szczecina i Gdyni. Kiedy uczestnicy programu rozpoczynali swoją przygodę z projektem, nie mieli żadnego doświadczenia związanego z żeglarstwem. Po kilku miesiącach pracy ? najpierw podczas zdobywania podstaw teoretycznych, później podczas zajęć praktycznych na wodzie ? powstała kolejna grupa początkujących żeglarzy, których udało zarazić się pasją do tego sportu.

Jednak program ENERGA Sailing to nie tylko regaty i nauka tego, jak zawiązać węzeł żeglarski czy poprawnie wykonać manewr. U podstaw programu leży przekonanie, że żeglarstwo obok swojego sportowego wymiaru ma także inny ? społeczny. Jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, poznawanie ciekawych ludzi i nowych miejsc, czy też kształtowanie silnego charakteru. To ostatnie możliwe jest dzięki wartościom, wpisującym się w żeglarstwo, które sprawdzają się nie tylko na wodzie, ale też w codziennym życiu. Głównym celem ENERGA Sailing jest przekazanie tych wartości najmłodszym. Jak? Za pośrednictwem patronów programu, którzy są jednocześnie nauczycielami i mentorami jego najmłodszych uczestników.

Żeglarskie wartości

Podobnie jak w zeszłym roku, także w tym, program wspierają wybitni polscy żeglarze. Każde z miast posiada swojego patrona ? zawodnika Kadry Narodowej PZŻ, który jest członkiem Energa Sailing Team Poland. Opiekunowie, oprócz wsparcia lokalnych trenerów, poprowadzili także pojedyncze zajęcia podczas części praktycznej. Wśród tegorocznych patronów znaleźli się: Piotr Myszka (Olsztyn), Kacper Ziemiński (Poznań), duet Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (Kraków), Anna Weinzieher (Warszawa), Przemysław Miarczyński (Trójmiasto) oraz duet Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (Szczecin).

A to już wiesz?  Znamy młodych Mistrzów Internetu 2014. Nowa Sól, Radom i Kraków na podium

Wszyscy patroni zostali poproszeni o wybranie wartości, które w żeglarstwie liczą się dla nich najbardziej i które chcieliby przekazać młodym uczestnikom programu ENERGA Sailing. Każda z wartości ma wymiar uniwersalny ? nie tylko pozwala być dobrym sportowcem, ale też pomaga
w codziennych sytuacjach. Jednak dopiero połączenie wszystkich tych cech oddaje sedno i sens żeglarstwa. O jakie wartości chodzi? Zapraszamy do zapoznania się z filmem (tutaj) i śledzenia naszego profilu w serwisie Facebook: www.facebook.com/EnergaSailing, gdzie patroni programu regularnie zdradzają, jakie żeglarskie wartości liczą się dla nich najbardziej.


dostarczył infoWire.pl

Źródło ENERGA Sailing.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy