Wiadomości branżowe

Polskie książki dla rodaków na Białorusi – podsumowanie akcji pod patronatem ENERGI

Polskie książki dla rodaków na Białorusi – podsumowanie akcji pod patronatem ENERGI
135 tys. książek od mieszkańców Pomorza otrzymają Polacy mieszkający na Białorusi dzięki wspólnej akcji ENERGI i "Dziennika Bałtyckiego", największej regionalnej gazety na Wybrzeżu. We wspieranej przez Koncern Energetyczny ENERGA SA akcji "Polskie książki dla Rodaków na Białorusi" wzięły udział tysiące Pomorzan - w tym pracowników największego dystrybutora energii elektrycznej w Polsce. Specjalny samochód przez osiem dni odwiedził 19 pomorskich miast. Wszędzie spotykał się z wielkim zainteresowaniem i życzliwością. Pomorzanie przynosili i wielką literaturę, i współczesne, modne pozycje. Nie zabrakło encyklopedii, albumów, podręczników. Książki zostaną przekazane "Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi". To ostatnia polska organizacja, która znajduje się całkowicie poza kontrolą totalitarnego reżimu Aleksandra Łukaszenki. Wypchany po brzegi TIR z 85 tysiącami książek dotarł już do granicy polsko-białoruskiej. Za dwa tygodnie ruszy następny transport z 50 tysiącami pozycji. Koncern Energetyczny ENERGA SA - największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej - aktywnie uczestniczy w życiu

135 tys. książek od mieszkańców Pomorza otrzymają Polacy mieszkający na Białorusi dzięki wspólnej akcji ENERGI i „Dziennika Bałtyckiego”, największej regionalnej gazety na Wybrzeżu.

We wspieranej przez Koncern Energetyczny ENERGA SA akcji „Polskie książki dla Rodaków na Białorusi” wzięły udział tysiące Pomorzan – w tym pracowników największego dystrybutora energii elektrycznej w Polsce.

Specjalny samochód przez osiem dni odwiedził 19 pomorskich miast. Wszędzie spotykał się z wielkim zainteresowaniem i życzliwością. Pomorzanie przynosili i wielką literaturę, i współczesne, modne pozycje. Nie zabrakło encyklopedii, albumów, podręczników.

Książki zostaną przekazane „Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi”. To ostatnia polska organizacja, która znajduje się całkowicie poza kontrolą totalitarnego reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Wypchany po brzegi TIR z 85 tysiącami książek dotarł już do granicy polsko-białoruskiej. Za dwa tygodnie ruszy następny transport z 50 tysiącami pozycji.

Koncern Energetyczny ENERGA SA – największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej – aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport, organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wpisuje się w budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala energię do pracy i współpracy, do rozwiązywania problemów oraz inwestowania.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  ENERGA zaprasza na nowy plac zabaw

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy