Wiadomości branżowe

Ruszyły aukcje WOŚP. Allegro kolejny raz gra dla Orkiestry Jurka Owsiaka

Allegro.pl w imieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy www.wosp.org.pl informuje o uruchomieniu jedynego oficjalnego serwisu aukcyjnego w ramach XIII Finału WOŚP.Od dziś do 14 lutego 2005 r. pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl można brać udział w licytacjach, z których dochód zostanie przekazany na NOWOCZESNE METODY DIAGNOSTYKI I LECZENIA W NEONATOLOGII I PEDIATRII.Podobnie jak ubiegłych latach za pośrednictwem serwisu aukcyjnego pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl każdy jego użytkownik będzie mógł przekazywać pieniądze na rzecz Fundacji. W aukcjach udział może wziąć każdy użytkownik Internetu,

Allegro.pl w imieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy www.wosp.org.pl informuje o uruchomieniu jedynego oficjalnego serwisu aukcyjnego w ramach XIII Finału WOŚP.

Od dziś do 14 lutego 2005 r. pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl można brać udział w licytacjach, z których dochód zostanie przekazany na NOWOCZESNE METODY DIAGNOSTYKI I LECZENIA W NEONATOLOGII I PEDIATRII.

Podobnie jak ubiegłych latach za pośrednictwem serwisu aukcyjnego pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl każdy jego użytkownik będzie mógł przekazywać pieniądze na rzecz Fundacji. W aukcjach udział może wziąć każdy użytkownik Internetu, wystawiając dowolny przedmiot zgodny z regulaminem aukcji. Serwis aukcyjny WOŚP-u będzie także integralnym elementem XIII Finału (09.01.2005) – najciekawsze przedmioty prezentowane w telewizji będzie można od razu licytować na stronach aukcyjnych.

W tym roku serwis aukcyjny WOŚP po raz pierwszy doczekał się pełnej wersji w języku angielskim. Skierowana jest ona do użytkowników korzystających z Internetu przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jeżeli licytującym będzie obcokrajowiec, po zakończeniu aukcji podany zostanie aktualny przelicznik  walutowy wg strefy dolarowej lub euro (dane pobierane są dynamicznie ze stron NBP). Podobnie jak w ubiegłym roku użytkownicy mogą korzystać  m.in. z aukcji prywatnych czyli takich, do których wprowadzane są osoby uprzednio zweryfikowane przez samego sprzedawcę oraz  Płatności Allegro (obsługiwane przez PayU). Ten ostatni element to jeden z najważniejszych narzędzi serwisu aukcyjnego WOŚP.  Wykorzystanie Płatności oznacza szybsze księgowanie wpłaconych kwot oraz łatwy sposób na zapłatę osobom spoza granic Polski. W tym roku operator aukcji WOŚP, Allegro wprowadziło dodatkową weryfikację kartą kredytową/płatniczą.  

 

Serwis udostępniony pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl został w całości wykonany przez firmę QXL Poland ze zmienionym wyglądem, specjalnie przygotowanym na potrzeby Fundacji oraz XIII Finału. Obsługę całego przedsięwzięcia prowadzić będzie Allegro.pl we współpracy z PayBACK (PayU). Korzystanie z serwisu aukcyjnego Fundacji jest darmowe, nie są pobierane także żadne prowizje od sprzedanych przedmiotów.

A to już wiesz?  Mieszkanie na dom zamienię - raport specjalny Open Finance i Bankier.pl

 

Ubiegłoroczny Finał cieszył się ogromna popularnością. Tylko podczas XII Finału, 11 stycznia 2004, serwisu WOŚP odnotował 14 095 588 odsłon. Łącznie w ramach aukcji na rzecz WOŚP wystawionych zostało 10 971 przedmiotów. Sprzedano 6 837 z nich. Zapłacono za 6 087 przedmiotów. 2190 aukcji, na sumę 239 482, 82 PLN zrealizowano poprzez Płatności Allegro, które obsługuje serwis PayU.pl (PAYBACK Sp. z o.o.).

Więcej na temat XII Finału:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/marketing/press/show_article.php?id=22

Użytkownikom, którym w ubiegłych latach przybyło opinii serduszkowych zostaną one im przeniesione do serwisu WOŚP 2005.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy