Wiadomości branżowe

Ericson wybrany dostawcą sieci trzeciej generacji UMTS/HSDPA przez Cingular Wireless

Ericsson został wybrany przez Cingular Wireless LLC, największego operatora w Stanach Zjednoczonych, do dostawy i wdrożenia sieci głosowej i przesyłania danych, należącej do trzeciej generacji (3G). Zgodnie z umową, Ericsson dostarczy Cingular część rdzeniową oraz radiową w systemie UMTS/ HSDPA. „Ericsson jest dumny z długo trwającego partnerstwa z Cingular, którego kontynuacją będzie przeprowadzenie migracji z systemu GSM do 3G – powiedział Carl-Henric Svanberg, Prezes i CEO firmy Ericsson – Bardzo się cieszymy, że Cingular zaufał naszym zdolnościom i przywiązaniu naszych pracowników, którzy robią wszystko, aby dostarczać usługi sieci trzeciej generacji wraz z wszelkimi jej zaletami.” „Ericsson ma wiedzę potrzebną nam do wdrożenia usług 3G do dużej ilości naszych klientów. – powiedział Kris Rinne, Dyrektor Techniczny Cingular Wireless – doświadczenie jakie posiadła we wdrażaniu sieci 3G na całym świecie, czyni firmę Ericsson nieocenionym partnerem we wprowadzaniu usług technologii trzeciej generacji w Ameryce.” Cingular Wireless skorzysta także z sieci oraz usług firmy Ericsson poprzez niedawne przejęcie

Ericsson został wybrany przez Cingular Wireless LLC, największego operatora w Stanach Zjednoczonych, do dostawy i wdrożenia sieci głosowej i przesyłania danych, należącej do trzeciej generacji (3G). Zgodnie z umową, Ericsson dostarczy Cingular część rdzeniową oraz radiową w systemie UMTS/ HSDPA.

 

?Ericsson jest dumny z długo trwającego partnerstwa z Cingular, którego kontynuacją będzie przeprowadzenie migracji z systemu GSM do 3G ? powiedział Carl-Henric Svanberg, Prezes i CEO firmy Ericsson ? Bardzo się cieszymy, że Cingular zaufał naszym zdolnościom i przywiązaniu naszych pracowników, którzy robią wszystko, aby dostarczać usługi sieci trzeciej generacji wraz z wszelkimi jej zaletami.?

 

?Ericsson ma wiedzę potrzebną nam do wdrożenia usług 3G do dużej ilości naszych klientów. ? powiedział Kris Rinne, Dyrektor Techniczny Cingular Wireless ? doświadczenie jakie posiadła we wdrażaniu sieci 3G na całym świecie, czyni firmę Ericsson nieocenionym partnerem we wprowadzaniu usług technologii trzeciej generacji w Ameryce.?

 

Cingular Wireless skorzysta także z sieci oraz usług firmy Ericsson poprzez niedawne przejęcie AT&T Wireless, który wprowadził rozwiązania Ericsson w kilku regionach w USA w bieżącym roku.

 

Technologia HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) została oparta o koncepcję współdzielonego kanału transmisji, tzw. fat-pipe. Głównym jej założeniem jest dynamiczne dostosowanie się do zmian zachodzących w środowisku radiowym i szybka retransmisja błędnych danych. Technologia HSDPA pozwala na przesyłanie danych z prędkością 14.2 Mb/s – siedmiokrotnie większą niż jest to obecnie możliwe w systemie WCDMA. Wprowadzenie technologii HSDPA pozwoli operatorom na poprawienie jakości dostarczanych usług klientom końcowym. Ulepszona generacja technologii WCDMA zapewni bezprzewodowy szerokopasmowy dostęp do Internetu, Intranetu i sieci korporacyjnych LAN.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Konferencja prasowa - 06.10.2004

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy