Inżynier

PowerUp! Challenge. Co mogą zyskać autorzy innowacyjnych pomysłów?

PowerUp! Challenge. Co mogą zyskać autorzy innowacyjnych pomysłów?
informacja prasowa, 22.01.2020 r. Warszawa InnoEnergy startuje z 6. edycją PowerUp! Challenge. Co mogą zyskać autorzy innowacyjnych pomysłów? Firma poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych

informacja prasowa, 22.01.2020 r. Warszawa

InnoEnergy startuje z 6. edycją PowerUp! Challenge.
Co mogą zyskać autorzy innowacyjnych pomysłów?

Firma poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej, oferując możliwość inwestycji liczonych w milionach euro.

• Europejski fundusz EIT InnoEnergy poszukuje możliwości inwestycji w przełomowe rozwiązania technologiczne z Europy Środkowo-Wschodniej.
• Najlepsze firmy mogą liczyć na inwestycje finansowe nawet do kilku milionów euro oraz dostęp do rynków europejskich, a startupy również na wiedzę i wsparcie ekspertów biznesowych.
• Szwedzka firma Northvolt, założona przez menadżerów pełniących uprzednio funkcje zarządcze w Tesli, która otrzymała wsparcie InnoEnergy, obecnie wyceniana jest na 1,6 mld euro.
• Termin składania wniosków mija 5 marca 2020.

Program PowerUp! Challenge to szansa dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej, które potrzebują zarówno inwestycji finansowej, jak i wsparcia biznesowego. Konkurs jest otwarty dla przedsiębiorstw na każdym etapie rozwoju, a najlepsi będą mogli korzystać z dostępu do europejskiej sieci partnerów InnoEnergy.

– Nie ma znaczenia, czy masz tylko innowacyjny pomysł, szukasz kolejnych klientów, czy planujesz ekspansję rynkową. W centrum naszego zainteresowania są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale zapraszamy też wszystkich posiadających niekonwencjonalne pomysły technologiczne – mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

Specjalnie dla startupów, w ramach PowerUp! Challenge, InnoEnergy organizuje konkurs, w którym do wygrania są nagrody finansowe o łącznej wartości 65 000 euro i tytuł „Start-up of the Year”. Najlepsi będą mieli możliwość uczestnictwa w Business Bootcamps©, które koncentrują się na merytorycznym wsparciu młodych przedsiębiorców przez międzynarodowych ekspertów.

InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Poprzez wiedzę, finansowanie oraz sieć kontaktów wspiera komercjalizację produktów i ich wprowadzenie na rynki międzynarodowe.

A to już wiesz?  Studia czas start! 5 typów studenta, o których nie miałeś pojęcia

Jedną z przełomowych inwestycji InnoEnergy jest Northvolt, największy w Europie producent baterii litowo-jonowych, wyceniany obecnie na 1,6 mld euro. Na czele założonej w 2016 roku spółki stanęło dwóch byłych wiceprezesów Tesli – Peter Carlsson oraz Paolo Cerutti. Kilka miesięcy temu firma Northvolt uzyskała 350 mln euro dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i obecnie buduje dwie fabryki akumulatorów zasilane „zieloną” energią: Northvolt Ett w Skellefteá, w pobliżu koła podbiegunowego, oraz Northvolt Zwei w Dolnej Saksonii w Niemczech. Co ciekawe, w Gdańsku od połowy ubiegłego roku działa nowoczesna linia montażu baterii i systemu magazynowania energii – Northvolt Battery Systems Jeden.

Wnioski o uczestnictwo w PowerUp! Challenge należy składać do 5 marca 2020 za pośrednictwem strony: https://powerup.innoenergy.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy