Wiadomości branżowe

Fundacja Kidprotect.pl zadba o bezpieczeństwo użytkowników Epuls.pl

Serwis społecznościowy dla młodzieży Epuls i fundacja Kidprotect.pl rozpoczęły współpracę, której celem jest zapewnienie lepszej ochrony młodych użytkowników serwisu przed możliwymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Eksperci fundacji będą udzielać użytkownikom serwisu Epuls praktycznych porad i wskazówek na temat tego, jak dbać o własne bezpieczeństwo i co robić w sytuacjach kryzysowych.Epuls to największy polski serwis społecznościowy dla młodzieży. Największą grupę użytkowników stanowią osoby między czternastym a dwudziestym rokiem życia. Młodzi ludzie w tym wieku często nie wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo lub bagatelizują problem. Natomiast w przypadku pojawienia się kłopotów nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc i jak reagować. Psychologowie zwracają uwagę, że szybkie i skuteczne wsparcie może zapobiec wielu tragediom. Zagrożenia jakie płyną z Internetu, mają różnoraki charakter – od stosunkowo niegroźnych, po bardzo poważne, takie jak na przykład narażenie na kontakt z pedofilami. Fundacja Kidprotect.pl od pięciu lat prowadzi działania mające na celu

Serwis społecznościowy dla młodzieży Epuls i fundacja Kidprotect.pl rozpoczęły współpracę, której celem jest zapewnienie lepszej ochrony młodych użytkowników serwisu przed możliwymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Eksperci fundacji będą udzielać użytkownikom serwisu Epuls praktycznych porad i wskazówek na temat tego, jak dbać o własne bezpieczeństwo i co robić w sytuacjach kryzysowych.

Epuls to największy polski serwis społecznościowy dla młodzieży. Największą grupę użytkowników stanowią osoby między czternastym a dwudziestym rokiem życia. Młodzi ludzie w tym wieku często nie wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo lub bagatelizują problem. Natomiast w przypadku pojawienia się kłopotów nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc i jak reagować. Psychologowie zwracają uwagę, że szybkie i skuteczne wsparcie może zapobiec wielu tragediom. Zagrożenia jakie płyną z Internetu, mają różnoraki charakter – od stosunkowo niegroźnych, po bardzo poważne, takie jak na przykład narażenie na kontakt z pedofilami. Fundacja Kidprotect.pl od pięciu lat prowadzi działania mające na celu ochronę najmłodszych przed tego typu patologiami.  

W ramach współpracy fundacja Kidprotect.pl pomoże pracownikom portalu Epuls rozszerzyć wiedzę na temat tego jak skutecznie chronić użytkowników, na co zwracać szczególną uwagę i w jaki sposób reagować w wypadku wystąpienia niebezpieczeństwa. Docelowo w obrębie serwisu stworzona będzie gorąca linia, mającą stanowić natychmiastowe wsparcie dla osób, które będą go potrzebowały. Epuls i Kidprotect.pl będą także pracować nad stałą edukacją w zakresie bezpieczeństwa.

„W Internecie tak jak i w świecie realnym na młodych ludzi czyhają różne zagrożenia, i nikt – jak niestety uczy doświadczenie – nie może zagwarantować pełni bezpieczeństwa. My obiecujemy jedno, zrobimy wszystko aby to niebezpieczeństwo zmniejszyć do minimum, i żeby żaden sygnał, że dzieje się coś niepokojącego nie został zlekceważony. W tym właśnie celu wprowadziliśmy szereg mechanizmów chroniących naszych użytkowników oraz rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Kidprotect.pl.” – powiedział Grzegorz Gorczyca, Prezes spółki Pixelate Ventures, właściciela serwisu Epuls.

<

A to już wiesz?  Demontaż OFE, czyli mikołajkowy prezent dla ZUS-u

p>Fundacja Kidportect.pl prowadzi działania wykraczające poza Internet – organizuje szkolenia i prezentacje dla policji, organizacji samorządowych, a także dla nauczycieli i rodziców. Epuls będzie wspierać fundacje w tym zakresie poprzez dostarczanie informacji i przygotowanie merytorycznych materiałów na temat serwisów społecznościowych, tego jak funkcjonują i jaki jest profil ich użytkowników. Ma to pomóc ludziom dorosłym w lepszej ocenie zachowań swoich dzieci lub podopiecznych.

„Serwisy społecznościowe to obecnie coraz bardziej popularna forma sieciowej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Obserwujemy ich rosnącą popularność i cieszymy się, że możemy wspólnie z Epulsem zadbać o bezpieczeństwo dzieciaków. Na ogół szkolimy osoby dorosłe i często na zagrożenie reagują one albo bagatelizowaniem albo wylewaniem dziecka z kąpielą. Dzięki współpracy z Epulsem możemy wyjaśniać rodzicom, że nie chodzi o to, by zakazać dzieciom korzystania z serwisów społecznościowych, ale by nauczyć je, jak korzystać z nich mądrze i bezpiecznie.” – powiedział Jakub Śpiewak, prezes fundacji Kidprotect.pl.

Obydwie strony mają nadzieję na długotrwałą i szeroką współpracę. Firma Pixelate Ventures, właściciel serwisu Epuls, będzie także wspierać fundację w jej nowym projekcie o nazwie BezpiecznyInternet.org.

Informacje o Epuls:

Epuls.pl to największa w Polsce platforma komunikacyjna dla młodzieży – 90 procent użytkowników to osoby, które nie ukończyły 24-ego roku życia. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekracza 1 300 000. Portal generuje blisko 500 milionów odsłon miesięcznie, co według badań Megapanel PBI/Gemius plasuje go na siódmym miejscu wśród największych witryn polskiego Internetu (wyniki Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2006 r.). Rekordowa jest także długość korzystania z serwisu – użytkownik Epuls.pl korzysta z niego przeciętnie sześć i pół godziny w skali miesiąca. Epuls.pl działa od roku 2002. Właścicielem serwisu jest Pixelate Ventures Sp. z o.o.

Informacje o Pixelate Ventures:

Firma Pixelate Ventures Sp. z o.o. przejęła w czerwcu 2006 roku prawa do marki Epuls od szwedzkiej firmy Pixelate Graphics. Założycielem i właścicielem obu firm jest Grzegorz Gorczyca, szwedzki biznesmen polskiego pochodzenia. Całkowite przeniesienie działalności do Polski ma zdynamizować rozwój samego serwisu Epuls, jak i innych przedsięwzięć internetowych prowadzonych przez spółkę.

A to już wiesz?  Autonomiczny robot zbada i pobierze DNA z najgłębszych zakamarków oceanu. Technologię wykorzystała już NASA do poszukiwania życia na Marsie [DEPESZA]

Informacje o fundacji Kidprotect.pl:

Kidprotect.pl już prawie 5 lat zajmuje się bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Jest pierwszą i – jak na razie – jedyną organizacją w Polsce, która wyspecjalizowała się w tej dziedzinie. Fundacja w 2002 roku powołała do życia pierwszy w naszym kraju Hotline, umożliwiający internautom anonimowe zgłaszanie incydentów, we współpracy z policją prowadzi monitoring sieci. Równocześnie Kidprotect.pl kładzie ogromny nacisk na edukację i profilaktykę, szkoląc rodziców, nauczycieli, pedagogów, inne organizacje, policję, straże miejskie, żandarmerię wojskową. Oprócz tego Kidprotect.pl udziela pomocy dorosłym ofiarom molestowania seksualnego w dzieciństwie. Fundację założył i kieruje nią Jakub Śpiewak, pedagog, były dziennikarz, członek Ashoki. Fundacja Kidprotect.pl jest organizacją non-for-profit: nie prowadzi działalności gospodarczej, nie korzysta ze środków publicznych, a całą swoją działalność opiera na pracy wolontariuszy i wsparciu, głównie niefinansowym, sponsorów.

Źródło Fundacja Kidprotect.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy