Inżynier

SMSL iDEA– HI-FI Audio smartfonów

SMSL iDEA– HI-FI Audio smartfonów
INFORMACJA PRASOWA 16 marca 2018 SMSL to już marka znana na naszym rynku, głównie z urządzeń audio o minimalistycznym wyglądzie, dobrym wykonaniu i bardzo dobrym

INFORMACJA PRASOWA
16 marca 2018

SMSL to już marka znana na naszym rynku, głównie z urządzeń audio o minimalistycznym wyglądzie, dobrym wykonaniu i bardzo dobrym brzmieniu – szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy jeszcze ostatni aspekt – cenę – bardzo niską.
W ostatnim czasie firma wypuściła wiele nowości pod kątem urządzeń przenośnych za każdym razem podnosząc poprzeczkę i oferując coraz to lepsze konstrukcje potrafiące zamienić nasze źródło muzyki w prawdziwy odtwarzacz Hi-FI. Pragniemy przedstawić SMSL IDEA – nowy standard w mobilnym audio.
SMSL iDEA, oznaczony nie bez powodu symbolem Hi-Res, sprawia, że aż trudno uwierzyć, iż tak mały produkt wywołuje ciarki nawet u najbardziej zatwardziałych Homo Sapiens. SMSL iDEA to miniaturowe urządzenie zdolne przekształcić każdy telefon lub tablet ze wsparciem USB OTG w świetne narzędzie do odtwarzania muzyki w wysokiej jakości.
Sercem urządzenia jest zaawansowany przetwornik DAC SABRE 9018Q2C stosowany w wielokrotnie droższym sprzęcie. Gwarantuje on rewelacyjną jakość dźwięku i wspiera najbardziej zaawansowane formaty audio w tym DSD512. Dodatkowo zastosowanie przetwornika XMOS 2-giej generacji pozwala na natywne wsparcie gęstych formatów audio. Nad niskim poziomem zniekształceń czuwają bardzo dobrze dobrany niskoszumowy układ zasilania oraz zegar jittera od Silicon Labs.
Dane techniczne SMSL iDEA już robią spore wrażenie
• THD: 0,0011%
• SNR: 108 dB
• Dynamika: 121 dB
• Zakres impedancji słuchawek: 16-300 Ohm
• Wspierane formaty: 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz, DSD64, DSD128, DSD256, DSD512
• Obsługa USB: 16 bitów, 24 bity, 32 bity, 1 bit

Brzmienie jakie uzyskujemy dzięki SMSL iDEA jest imponujące – pełne, bogate w detale i niesamowicie angażujące. Biorąc pod uwagę rozmiar urządzenia oraz wydobywający się dźwięk można śmiało wysnuć tezę, że to najlepiej brzmiące urządzenie na rynku w tej kategorii sprzętu.

A to już wiesz?  Badanie Fortinet: ciągłość biznesowa w polskich firmach podczas pandemii

Cenę sugerowaną SMSL iDEA ustalono na 499 złotych brutto. SMSL IDEA są już dostępne w wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu i testów w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

Warto przypomnieć również kilka innych urządzeń z oferty producenta, które mogą zainteresować wszystkich słuchających muzyki On The Go. Chociaż pamiętajmy, iż możemy je podłączyć również do laptopa czy komputera PC.

SMSL Icon – rozwiązanie wręcz obowiązkowe dla wszystkich użytkowników urządzeń Apple ze złączem Lightning. Dzięki temu maluchowi, wielkości pilota na przewodzie słuchawkowym, możemy podłączyć dowolne standardowe słuchawki do pozbawionych portów słuchawkowych najnowszych iPhone’ów.
Niewielkie gabaryty, metalowa obudowa i brzmienie godne każdego melomana – aż trudno uwierzyć w cenę 399 złotych brutto.

SMSL Idol + równie miniaturowy i równie dobrze wykonany. Brzmienie oczywiście też na wysokim poziomie. Idol + wspiera zarówno format 16 bit (192kHz) jak i zaawansowane 24 bitowe (96kHz) dzięki czemu możesz słuchać swoich ulubionych utworów również w wysokiej rozdzielczości z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Za dźwięk w Idol + odpowiada stosowany w dużo bardziej zaawansowanych modelach wzmacniacz MAX97220A oferujący sporą wydajność pozwalającą wysterować wszystkie słuchawki przenośne i większość bardziej wymagających.
To wszystko za jedyne 249 złotych brutto.

SMSL IVY – micro usb DAC. Największą bolączką DAC’ów i wzmacniaczy przenośnych od zawsze była ich nieporęczność i konieczność tworzenia “kanapek” z odtwarzaczem czy telefonem.
SMSL wyszedł naprzeciw użytkownikom wypuszczając do sprzedaży model IVY, który jest wręcz mikroskopijny i znacząco może poprawić brzmienie wbudowanego w smartfon czy tablet układu. Urządzenie nie posiada osobnego zasilania, korzysta z portu USB źródła, posiada natomiast możliwość regulacji głośności niezależnie od telefonu czy tabletu.
Cena: 149 złotych brutto

O SMSL
S.M.S.L. To niewielki producent, za to, wyjątkowo ciekawego sprzętu audio z Chin. Shenzhen Shuangmusanlin Electronics Co., LTD, ponieważ tak brzmi jego pełna nazwa, wraz ze swoją gałęzią VMV technology(HK) tworzą wzmacniacze i przetworniki, których jakość cenią sobie klienci na całym świecie. S.M.S.L. skupia w swoich niewielkich szeregach około dziesięciu świetnych inżynierów, odpowiedzialnych za najwyższej klasy brzmienie ich urządzeń. Dodatkowo, poza produkcją firma posiada własny dział R&D, dzięki czemu są na bieżąco z rozwojem techniki, jak i również z zapotrzebowaniem klientów, którym to starają się skutecznie sprostać. Marka S.M.S.L. posiada swoje sieci sprzedaży w ponad 30 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii.

A to już wiesz?  Kilometrówki zagrażają bezpieczeństwu na drogach

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy