Wiadomości branżowe

Młodzi kucharze zgotowali sobie sukces

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu to zwycięzcy VI edycji konkursu „Zgotuj sobie sukces”. Jury doceniło ich talent kulinarny, kreatywność i kunszt przygotowanych potraw. Wygraną jest nie tylko satysfakcja, lecz także miejsce w kadrze polskiej młodzieżowej reprezentacji kucharzy.12 dwuosobowych zespołów kucharzy miało 90 minut na przygotowanie przystawki i dania głównego. Produkty, których wcześniej nie znali, uczestnicy konkursu otrzymali w styropianowym pudełku, tzw. black boksie. Znaleźli w nim kurczaka, filet z łososia oraz dodatki warzywne i owocowe. „Próbujemy nauczyć ich kreatywności. Chcemy, aby w ciągu kilkunastu minut z otrzymanych składników przygotowali potrawę, która zaskoczy jurorów” – mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Kazubski, szef Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO.Stukot noży, warkot blenderów i kuchnie rozgrzane do czerwoności – podczas finałów każdy dokładnie wiedział, co ma robić. Tu nie było mowy o pomyłce, bo pracę na bieżąco oceniało jury techniczne – sprawdzało czystość, higienę oraz umiejętność pracy zarówno ze sprzętem, jak i

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu to zwycięzcy VI edycji konkursu ?Zgotuj sobie sukces?. Jury doceniło ich talent kulinarny, kreatywność i kunszt przygotowanych potraw. Wygraną jest nie tylko satysfakcja, lecz także miejsce w kadrze polskiej młodzieżowej reprezentacji kucharzy.

12 dwuosobowych zespołów kucharzy miało 90 minut na przygotowanie przystawki i dania głównego. Produkty, których wcześniej nie znali, uczestnicy konkursu otrzymali w styropianowym pudełku, tzw. black boksie. Znaleźli w nim kurczaka, filet z łososia oraz dodatki warzywne i owocowe. ?Próbujemy nauczyć ich kreatywności. Chcemy, aby w ciągu kilkunastu minut z otrzymanych składników przygotowali potrawę, która zaskoczy jurorów? ? mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Kazubski, szef Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO.

Stukot noży, warkot blenderów i kuchnie rozgrzane do czerwoności ? podczas finałów każdy dokładnie wiedział, co ma robić. Tu nie było mowy o pomyłce, bo pracę na bieżąco oceniało jury techniczne ? sprawdzało czystość, higienę oraz umiejętność pracy zarówno ze sprzętem, jak i produktami. Gdy danie było gotowe, jego oceną zajęło się międzynarodowe jury degustacyjne. Brano pod uwagę strukturę dania na talerzu, użyte produkty, zgodność z regulaminem i oczywiście smak ? wyjaśnia juror Marcin Piotrowski. ?Poziom jest różny ? jest dość duża przepaść pomiędzy uczniami szkół gastronomicznych z dużych miast a tymi z mniejszych. Aby się przygotować do takiego konkursu, należy wykonać ok. 10 treningów kulinarnych. Składniki mogą kosztować nawet 300 zł. Szkół i uczniów często na to nie stać. Jednak pasja, zaangażowanie i determinacja dają efekty? ? dodaje.

W VI edycji konkursu miejsce na najwyższym stopniu podium przypadło Michałowi Westerowi i Igorowi Antoszewskiemu z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. Nie tylko wygrali nagrodę w wysokości 10 tys. zł oraz sprzęt kuchenny dla szkoły, lecz także otrzymali miejsce w kadrze polskiej młodzieżowej reprezentacji kucharzy. Teresa Szewczak, nauczycielka przygotowująca chłopców do gastronomicznych zmagań, nie kryła dumy: ?Nie z każdym uczniem można osiągnąć tak wiele. Liczą się zapał, motywacja, wytrwałość?.

A to już wiesz?  Na Uczelni Łazarskiego rusza pierwsza edycja studiów podyplomowych pod nazwą Polska Szkoła Mentoringu

Konkurs ?Zgotuj sobie sukces? to doskonała lekcja gotowania z wyobraźnią, ale też test samodyscypliny oraz umiejętności współpracy. Warto sprawdzać swoje zdolności wśród najlepszych i dążyć do doskonałości w kuchni. Jeść będziemy zawsze, więc dobrzy kucharze będą cały czas poszukiwani.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy