Inżynier

ERICSSON PODPISUJE SETNY KOMERCYJNY KONTRAKT 5G

ERICSSON PODPISUJE SETNY KOMERCYJNY KONTRAKT 5G
• Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny Ericsson: setny kontrakt 5G jest kamieniem milowym, który odzwierciedla zaangażowanie firmy Ericsson na rynku komunikacyjnym na całym świecie

• Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny Ericsson: setny kontrakt 5G jest kamieniem milowym, który odzwierciedla zaangażowanie firmy Ericsson na rynku komunikacyjnym na całym świecie

• W ramach stu podpisanych kontraktów, 56 to już działające sieci 5G

Podpisanie 100. komercyjnego kontraktu 5G z kolejnym operatorem jest dla firmy Ericsson (NASDAQ: ERIC) przełomem w rozwoju technologii 5G. Ericsson posiada obecnie 100 komercyjnych umów i kontraktów 5G z operatorami, z czego 58 to publicznie ogłoszone umowy, a 56 sieci na pięciu kontynentach już funkcjonuje. Setny komercyjny kontrakt 5G został podpisany z firmę Telekom Slovenije.

Pierwsza publicznie ogłoszona umowa w zakresie 5G zawarta została w 2014 roku. Wtedy to, po pierwszych testach i partnerstwach opartych na memorandum porozumienia (MoU), uruchamiane były testy technologii 5G New Radio (NR). Z kolei pierwsze komercyjne wdrożenie 5G zostało ogłoszone w 2018 roku.
Kontrakty 5G firmy Ericsson obejmują wdrożenia radiowej sieci dostępowej RAN oraz sieci szkieletowej Core. Do budowy sieci 5G wykorzystywane są produkty i rozwiązania Ericsson Radio System i Ericsson Core Network. Wdrożone zostały zarówno rozwiązania 5G Non-Standalone, 5G Standalone, Ericsson Spectrum Sharing i rozwiązania dual-mode 5G Core firmy Ericsson.

Börje Ekholm, prezes CEO firmy Ericsson, powiedział: – Potrzeby naszych klientów są podstawą rozwoju i ewolucji technologii 5G. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze zaangażowanie procentuje setnym komercyjnym kontraktem 5G. Nieustannie stawiamy klientów w centrum naszej działalności. Pomagamy dostarczyć rozwiązania, które w pełni wykorzystują potencjał 5G i służą abonentom indywidualnym, branży przemysłowej i całemu społeczeństwu.
Firma Ericsson współpracuje nad rozwojem 5G z operatorami, uczelniami wyższymi, przedstawicielami instytucji technologicznych i przemysłu. Ericsson jest również liderem w standaryzacji 5G, z większością udziałów dla 4G i 5G.

Biorąc pod uwagę deklaracje zgłoszone do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), stosując filtr niezbędności, Ericsson jest na szczycie wyścigu patentowego 5G. Według analizy firmy prawnej Bird & Bird, Ericsson posiada największą liczbę znaczących patentów SEP (standard-essential patent) związanych z 5G na świecie (15,8%).

A to już wiesz?  Ruszyła III edycja programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics

W Polsce technologia 5G jest już dostępna, ale konieczne jest przydzielenie odpowiednich pasm i częstotliwości. Sprzęt firmy Ericsson jest gotowy do pracy w sieci 5G już od 2015 roku. Jest to możliwe dzięki aktualizacji do 5G za pomocą zdalnej instalacji oprogramowania. Do tej pory do operatorów na całym świecie wysłanych zostało ponad 5 milionów anten 5G.

Komisja Europejska oczekuje, że do 2025 r. kraje członkowskie będą posiadać szerokie pokrycie siecią 5G. W lutym 2020 r. Ericsson ogłosił uruchomienie komercyjnej sieci 5G z operatorem Polkomtel oraz badawczej sieci na Politechnice Łódzkiej. Ericsson prowadzi testy 5G z innymi operatorami i podmiotami w Polsce.
Posłuchaj podcastu dotyczącego drogi firmy Ericsson do podpisania 100. umowy handlowej. Wywiad z Peterem Linderem, propagatorem technologii 5G i szefem ds. marketingu technologii 5G firmy Ericsson na terenie Ameryki Północnej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy