Inżynier

Jak najlepiej wspierać dziecko w rozwijaniu pasji i wiedzy?

Jak najlepiej wspierać dziecko w rozwijaniu pasji i wiedzy?
Informacja prasowa Warszawa, 12 lutego 2020 r. Zajęcia dodatkowe, aktywne spędzanie wspólnego czasu, edukacja od najmłodszych lat – tak rodzice starają się zaszczepić w swoich

Informacja prasowa
Warszawa, 12 lutego 2020 r.

Zajęcia dodatkowe, aktywne spędzanie wspólnego czasu, edukacja od najmłodszych lat – tak rodzice starają się zaszczepić w swoich dzieciach pasję. Mnogość dostępnych zainteresowań oraz ścieżek rozwoju sprawia, że młodzież wybiera co raz ciekawsze hobby. Co zrobić jeśli jednak dziecko nie potrafi znaleźć pasjonującej dla siebie dziedziny? Sposobów jest wiele. W większości przypadków siła dziecka zależy od siły rodzica.

Złote zasady: nie naciskaj i nie krytykuj
Zajęcia dodatkowe powinny kojarzyć się z przyjemnością, a nie obowiązkiem. Nadmierne motywowanie może szybko przerodzić się w wywieranie presji na młodej osobie, wtedy krótka droga jest do zniechęcenia i porzucenia zainteresowania na rzecz czegoś nowego. Jeśli ktoś lubi jeździć konno to musi widzieć, że się w tym rozwija. Codzienne treningi natomiast i udział w zawodach mogą być zbyt dużym obciążeniem, a w rezultacie spowodować stracenie zapału. Pamiętajmy, że to czego by chciał rodzic, nie zawsze pokrywa się z pragnieniami dziecka. Jednemu wystarczy jazda rekreacyjna, inne z radością będzie przygotowywać się do wielu konkursów.

Nowe rzeczy, nawet na chwilę
Zarażenie dziecka pasją nie jest sprawą prostą, a niejednokrotnie może budzić frustrację. Kilkudniowe zrywy lub miesięczny zapał w naszych głowach przekalkulowane są na stracony czas oraz finanse, a dla pociech są idealnym sposobem na poznanie swoich preferencji. Jako dorośli często nie wiemy czy nowa rzecz, której próbujemy przypadnie nam do gustu. Wielokrotnie odpuszczamy, w strachu przez nieznanym lub możliwością, że nam się nie spodoba. Dlatego też nie powinniśmy wymagać od dzieci, że od razu będą wiedziały co zostanie z nimi na dłużej – dojdą do tego tylko dostając możliwość próbowania. Na początku wykorzystać można próbne lekcje, weekendowe dni otwarte, a także odwiedzenie treningu jako obserwator, aby być bliżej fascynującej dyscypliny.

A to już wiesz?  Campfire Audio IO & Polaris2

Wyjazdy zagraniczne
Poznawanie nowych miejsc, kultur, kuchni i zwyczajów jest niezwykle fascynujące, idealnie, gdy idzie w parze z nauką języka. W przyszłości pozwoli ona na pokonanie wielu barier zarówno w życiu prywatnym młodej osoby jak i w zawodowym. Możliwość wyjazdu na zagraniczny obóz językowy to szansa na obycie z językiem przez 24 godziny na dobę, słuchania go w oryginalnej wymowie i chłonięcia w naturalnym środowisku. „Tego typu wakacje dają możliwość zawiązania przyjaźni z młodzieżą z całego świata podczas lekcji oraz dodatkowych aktywności przeprowadzanych przez szkołę. Staramy się, aby kursy językowe były niezapomniane dla uczestników, przygotowywane na najwyższym poziomie, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo oraz rozwój w wielu dziedzinach. Wyjazd na kurs może być idealnym połączeniem wakacyjnych przygód, odpoczynku i nauki.” – mówi Mirosław Sikorski, prezes zarządu Almatur.

Obozy zimowe i letnie
Podczas przerwy wakacyjnej czy zimowej, w trakcie różnych wyjazdów, przez około dwa tygodnie zanurzyć się można w znanych i nieznanych aktywnościach. Zimą królują stoki górskie, a latem wydarzenia związane z wodą i dobrą pogodą. To doskonała szansa na sprawdzenie czy dziecko chciałoby poświęcić się bardziej danej aktywności. Wyjazdy mogą być ogólnorozwojowe, skoncentrowane na sportach wodnych lub tematyczne na przykład kulinarne, fotograficzne czy survivalowe. Dzięki takiej różnorodności każdy może spędzić wakacje dokładnie tak, jakby sobie wymarzył i sprawdzić czy zainteresowania na dłuższą metę mogą przerodzić się w pasję.

Więcej o firmie Almatur:
Almatur to najdłużej działające Biuro Podróży w Polsce, które już od 1956 roku buduje swoją pozycję w branży turystycznej. Przez ten czas, turyści mieli okazję przejechać razem z biurem świat wzdłuż i wszerz, począwszy od Polski, poprzez kraje ościenne aż po antypody. Od wielu lat Almatur jest niekwestionowanym liderem w branży w organizacji obozów młodzieżowych.

Swoją przygodę z turystyką Almatur rozpoczął jako biuro wyspecjalizowane w organizacji wycieczek dla środowiska akademickiego. Dziś oferuje swoim Klientom wiele propozycji wyjazdów w najpiękniejsze zakątki świata. Firma stale się rozwija i co roku wysyła ponad 30 000 osób na wyjazdy zarówno w kraju, jak i za granicą.
Almatur posiada 18 własnych biur sprzedaży w największych miastach akademickich oraz współpracuje z siecią blisko 1000 agentów na terenie całego kraju. Firma należy do największych organizacji międzynarodowych działających w branży turystycznej: World Youth Student & Educational Travel Confederation, ISIC Association, jest także członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz agentem IATA. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.almatur.pl

A to już wiesz?  Zimowa sesja egzaminacyjna coraz bliżej - po co studentowi sezam?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy