Wiadomości branżowe

Zaprzyjaźnieni z energią – finał konkursu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez gdański oddział ENERGI

Zaprzyjaźnieni z energią – finał konkursu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez gdański oddział ENERGI
Zakończyła się kolejna, już VI edycja akcji edukacyjnej "ENERGA - DZIECIOM” organizowanej przez Koncern Energetyczny ENERGA SA Oddział Zakład Energetyczny Gdańsk w Gdańsku. 16 czerwca w sali kinowej "Krewetki" odbędzie się uroczysty finał konkursu plastycznego "Prąd naszym przyjacielem" i komputerowego "Energia Elektryczna - bezpieczną energią przyszłości", podczas którego laureatom konkursów wręczone zostaną nagrody. Jak co roku organizowany przez Koncern Energetyczny ENERGA S.A Oddział Zakład Energetyczny Gdańsk w Gdańsku konkurs cieszył się niemałą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Na trwające od 1 kwietnia do 15 maja br. konkursy plastyczny i komputerowy napłynęło ponad 800 rysunków i blisko 200 prezentacji multimedialnych uczniów z pomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, a znajdujących się na terenie obsługiwanym przez gdański oddział koncernu. Komisja konkursowa w składzie, której znaleźli się projektanci z Wydziału Form Przemysłowych ASP w Gdańsku - Maciej Dojlitko oraz Mirosław Rekowski, a także projektantka grafiki użytkowej Małgorzata Urbańska

Zakończyła się kolejna, już VI edycja akcji edukacyjnej „ENERGA – DZIECIOM? organizowanej przez Koncern Energetyczny ENERGA SA Oddział Zakład Energetyczny Gdańsk w Gdańsku. 16 czerwca w sali kinowej „Krewetki” odbędzie się uroczysty finał konkursu plastycznego „Prąd naszym przyjacielem” i komputerowego „Energia Elektryczna – bezpieczną energią przyszłości”, podczas którego laureatom konkursów wręczone zostaną nagrody.

Jak co roku organizowany przez Koncern Energetyczny ENERGA S.A Oddział Zakład Energetyczny Gdańsk w Gdańsku konkurs cieszył się niemałą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Na trwające od 1 kwietnia do 15 maja br. konkursy plastyczny i komputerowy napłynęło ponad 800 rysunków i blisko 200 prezentacji multimedialnych uczniów z pomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, a znajdujących się na terenie obsługiwanym przez gdański oddział koncernu.

Komisja konkursowa w składzie, której znaleźli się projektanci z Wydziału Form Przemysłowych ASP w Gdańsku – Maciej Dojlitko oraz Mirosław Rekowski, a także projektantka grafiki użytkowej Małgorzata Urbańska oraz reprezentująca gdański odział koncernu Bożena Dubicka – uhonorowała, aż 37 młodych twórców.

W najmłodszej grupie wiekowej, tj. spośród uczniów klas 0-3, przyznano 6 nagród oraz 15 wyróżnień. I miejsce otrzymali Dominka Reszka, z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni oraz Ania Jeka, z Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym. II miejsce zajęli Paulina Piasecka, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Gdańsku oraz Dominika Górniak, ze Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni, a trzecie miejsce przyznano Konradowi Warlikowskiemu, z IV Społecznej Szkoły Podstawowej Gdańskiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gdańsku oraz Zuzannie Przybek, ze Szkoły Podstawowa nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni.

W drugiej grupie wiekowej, spośród uczniów klas IV do VI przyznano również 6 nagród, w tym 3 równorzędne pierwsze miejsca dla: Joanny Mruk, Barbary Datta, Sandry Goliwąs ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie. II miejsce przyznano Antoniemu Korczak-Komorowskiemu, ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Orła Białego w Gdyni, a III miejsce – Paulinie Dawidowskiej, ze Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym.

A to już wiesz?  Bankier.pl najbardziej popularnym źródłem informacji w Internecie

W konkursie komputerowym – I miejsce przyznano Mateuszowi Lamek z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach, II miejsce – Pauli Reczek z Gimnazjum nr 1 im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Tczewie, a III miejsce- Karolowi Miętkiemu z Gimnazjum w Starej Kiszewie.

Wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych przez jury byli uczniowie z: Gdyni, Rekowa Górnego, Gdańska, Nowego Dworu Gdańskiego, Kościerzyny, Szemudu, Chmielina, Subkowów, Tczewa, Starej Kiszewy, Miłobądza, Staniszewa, Rogoźna i Dziemian.

Wszyscy laureaci spotkają się 16 czerwca w multikinie „Krewetka” na wernisażu nagrodzonych prac. Później w obecności zaproszonych na tą okazję kolegów z klasy będą mogli odebrać z rąk przedstawicieli dyrekcji gdańskiego oddziału koncernu ufundowane przez oddział nagrody, a następnie obejrzeć nagrodzone prezentacje multimedialne oraz film pt. „Roboty”.

Na uroczystość zostali zaproszeni także nauczyciele, pod których opieką powstały tak wspaniałe prace, jak również pomorski kurator oświaty pan Jerzy Ochotny oraz dyrektor Wydziału Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego, pani Elzbieta Kleczyk.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy