Inżynier

Dare To Do More

Dare To Do More
Informacja dla mediów PepsiCo zachęca absolwentów, aby odważyli się na więcej, dołączając do programu stażowego „Dare To Do More” Warszawa, 1 września 2020 roku Jako

Informacja dla mediów

PepsiCo zachęca absolwentów, aby odważyli się na więcej, dołączając do programu stażowego „Dare To Do More”
Warszawa, 1 września 2020 roku

Jako jeden z największych producentów żywności na świecie, oferujący szeroki wybór napojów i produktów żywnościowych, firma PepsiCo stale tworzy własne nowe trendy w branży FMCG. Do udziału w tym procesie zaprasza absolwentów uczelni wyższych, oferując im atrakcyjne staże w programie „Dare To Do More”. Młode, pomysłowe i zdolne osoby zyskują w ten sposób szansę na pokazanie, jakie rozwiązania chciałyby wdrażać w niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży spożywczej. Ciekawe pomysły i żyłka do biznesu to dwa podstawowe wymogi, aby podjąć wyzwanie i rozpocząć staż pod okiem profesjonalistów z branży. Kolejna edycja programu „Dare To Do More” startuje już 1 września 2020 roku, a szczęśliwcy rozpoczną staże w styczniu 2021 roku.

Branża spożywcza to jeden z najciekawszych segmentów rynku, w którym stale zachodzą dynamiczne zmiany. Producenci starają się nadążać za oczekiwaniami konsumentów, którzy stale poszukują nowości produktowych. Program stażowy dla studentów pod nazwą „Dare To Do More” to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swój własny wielki pomysł, szansa na sprostanie prawdziwym, skłaniającym do myślenia wyzwaniom, które mogą mieć znaczenie w skali globalnej.

Kandydaci mają za zadanie stworzenie własnego unikalnego procesu, produktu spożywczego lub napoju, lub zmodyfikowanie istniejącego produktu PepsiCo, a następnie zaprezentowanie go liderom PepsiCo i wyjaśnienie, w jaki sposób wprowadzą go na rynek. Osoby, które przejdą do etapu finalnego zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, a najlepsi zapewnią sobie miejsce w jednym z wiodących w Europie programów rozwojowych dla absolwentów. Każdy, kto ma ciekawy pomysł na nowe trendy w branży FMCG, a jednocześnie żyłkę do biznesu, będzie miał szansę podjąć wyzwanie i już od stycznia 2021 roku rozpocząć staż pod okiem profesjonalistów z branży.
– Podczas wyzwania nauczyłam się, jak przekształcić pomysł w prawdziwy biznes, jak dostosować się do nowej kultury i, co najważniejsze, jak do mojego pomysłu przekonać odbiorców. Innymi słowy, wyzwanie wypchnęło mnie poza moją strefę komfortu. Najciekawsze w tym wszystkim była różnorodność kandydatów i ich projektów – powiedziała Clara Best, była zwyciężczyni programu Dare To Do More i aktualna Shopper Insights Senior Associate.– Samo wyzwanie było imponujące! Poproszenie uczestników o podanie rewolucyjnego pomysłu zamiast CV i listu motywacyjnego jest czymś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Dzięki temu PepsiCo rekrutuje do swojego zespołu pełnych pasji i przedsiębiorczych ludzi – dodała Clara Best.
W tegorocznej polskiej edycji wyzwania kandydaci powalczą o jedno z 14 miejsc w dwuletnim programie stażowym w następujących działach PepsiCo: marketing, finanse, HR, obsługa klienta i logistyka, IT oraz dział zakupów globalnych. Staże zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić zebranie jak najszerszych doświadczeń i wiedzy na temat funkcjonowania minimum dwóch zespołów w obrębie jednej funkcji. Zadaniem uczestników będzie zaproponowanie nowego trendu w branży spożywczej, a następnie zaprezentowanie koncepcji i sposobów promocji.

A to już wiesz?  Spotkanie technologii ze sportem, czyli jak narodziła się aplikacja NOINN

Oparta na idei grywalizacji inicjatywa zrealizowana zostanie w okresie 12 tygodni, a jej celem będzie wyłonienie młodych osób, które będą miały szansę podbić serca konsumentów. W tym roku kandydaci będą mogli zaprezentować swoją osobowość i umiejętności krytycznego myślenia poprzez wirtualną ocenę. Wybrani kandydaci zmierzą się również ze sobą i będą walczyć o trzy główne nagrody podczas finałów europejskich, które odbędą się w Barcelonie w Hiszpanii, gdzie spotkają innych finalistów z regionu i przeżyją jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Wszyscy uczestnicy będą mieli ponadto wyłączny dostęp do mobilnej aplikacji internetowej wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną oraz uzyskają możliwość spersonalizowanego badania osobowości PepsiCo dostępnego podczas finałów.

– W ciągu ostatnich 3 lat z uwagą obserwowaliśmy, jak wyjątkowe talenty dołączają do nas i rozwijają się w naszym dziale Europe Insights dzięki wyzwaniu Dare To Do More. Program to nie tylko fantastyczna platforma do rozwijania przedsiębiorczości i kreatywności, ale też świetny sposób na rozpoczęcie pracy w PepsiCo. Chcemy rekrutować przyszłych liderów naszej organizacji w ramach tego wyzwania, więc nie mogę się doczekać tegorocznych zgłoszeń – powiedział Paul Matchett, Senior Manager, Revenue Management Insights & Analytics.

Oprócz Polski program dostępny będzie w kilku innych krajach europejskich, w tym we Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Serbii, Rumunii, Turcji oraz na Litwie. Dla kandydatów to sygnał, że wybrane osoby rozpoczną międzynarodową karierę, zyskując możliwość współpracy z koleżankami i kolegami z całego świata przy rozwijaniu jednych z największych i najlepszych marek w segmencie FMCG na świecie. Tegoroczna edycja wydarzenia, rozszerza się z ofertą pracy z trzech zespołów do dziewięciu: Digital / eCommerce, Insights, Commercial / Sales, Supply Chain / CS&L, Global Procurement, Agro Procurement, Finanse, IT i HR. W porównaniu z rokiem 2019 PepsiCo oferuje trzy razy więcej dostępnych miejsc do objęcia w całej Europie.

Co zrobić, aby wziąć udział w wyzwaniu „Dare to Do More”:
Etap I: Zapisy + zgłaszanie pomysłów – do 16 października 2020 r.
Pierwszy etap daje kandydatom możliwość zapoznania się z życiem w PepsiCo. Dzięki wirtualnej nauce absolwenci mogą dowiedzieć się więcej o firmie i zostać zaproszeni do gry w PepsiCo Games w aplikacji internetowej AR. Wyposażeni w wiedzę absolwenci będą mogli przedstawić swoje uzasadnienie biznesowe dotyczące tego, co ich zdaniem będzie miało wpływ na następny duży trend w branży spożywczej lub napojów oraz dlaczego i w jaki sposób można taką innowację wprowadzić na rynek. Może to nastąpić poprzez stworzenie nowego produktu lub procesu, lub dostosowanie jednej z obecnych linii produktowych PepsiCo. Rejestracja kandydatów dostępna jest pod adresem: https://daretodomore.pepsico.com/en/challenges/europe
Etap II: Finały lokalne – od 13 listopada 2020 r. do 10 grudnia 2020 r.

A to już wiesz?  Zdalna praca szansą na rozwój kobiet

Drugi etap wymaga od absolwentów wypełnienie gamifikowanej oceny PepHire online oraz wzięcia udziału w lokalnych finałach, które będą mieć formę rozmowy kwalifikacyjnej. Oferujemy możliwość dołączenia do jednego z następujących zespołów: Digital / eCommerce, Insights, Commercial / Sales, Supply Chain, Procurement, Finance, IT lub HR, a strat stażu DTDM to styczeń 2021!

Etap III: Mentorzy pomagają rozwijać najlepsze pomysły na finały europejskie
Najlepsi uczestnicy etapu drugiego zapewnią sobie miejsca w europejskim finale i będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły panelowi ekspertów rynkowych z ramienia PepsiCo. Już po dołączeniu do PepsiCo wszyscy finaliści będą otrzymywać wskazówki od doświadczonych mentorów PepsiCo, aby jak najlepiej przygotować się do wielkiego finału.

Etap IV: Finały europejskie – czerwiec 2021 r.
Najlepsi absolwenci z całej UE zostaną zaproszeni do Barcelony w Hiszpanii na finałowe wydarzenie, podczas którego będą rywalizować z 25 regionalnymi finalistami. Czekają ich niesamowite nagrody, możliwość poznania europejskiego zespołu liderów PepsiCo, a także smaku kultury PepsiCo – a to wszystko przy świetnej zabawie!
Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie Dare to Do More. Kandydatom z Polski pomocą służy pani Ewa Kotela. [email protected], z zespołu pozyskiwania talentów w PepsiCo.

***
O firmie PepsiCo
Konsumenci w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie sięgają po produkty firmy PepsiCo ponad miliard razy dziennie. Łączny przychód netto pochodzący ze sprzedaży uzupełniającej się oferty produktów żywnościowych i napojów oferowanych przez przedsiębiorstwa Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana, wchodzące w skład koncernu PepsiCo, wyniósł w 2019 roku ponad 67 mld dolarów amerykańskich. W swoim globalnym portfolio PepsiCo posiada szeroką i różnorodną ofertę produktów żywnościowych i napojów oferowanych pod wieloma markami, a każda z 23 najlepiej sprzedających się marek generuje w ciągu roku przychody na poziomie ponad miliarda dolarów amerykańskich.
W swoich działaniach PepsiCo kieruje się wizją „Winning with Purpose”, która wskazuje drogę do uzyskania statusu światowego lidera w obszarze wygodnych, gotowych do spożycia produktów żywnościowych i napojów. „Winning with Purpose” stanowi odzwierciedlenie aspiracji firmy, polegających na zrównoważonym podejściu do realizacji zamierzeń rynkowych i uwzględnianiu świadomie realizowanych celów we wszystkich aspektach naszej działalności.
Więcej informacji na temat PepsiCo jest dostępnych na globalnej witrynie pod adresem www.pepsico.com oraz na polskiej stronie firmy http://www.pepsicopoland.com.

A to już wiesz?  Bez szybkiego Internetu polski przedsiębiorca nie wyobraża sobie sukcesu w biznesie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy