Wiadomości branżowe

Ruszyła XI edycja konkursu ?30 maja ? świętujmy razem? Fundacji EY na organizację szkoleń i imprez integracyjnych w ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Do 22 kwietnia rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne mogą zgłaszać się do konkursu „30 maja – świętujmy razem”. Tego dnia w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W konkursie zostanie wybranych kilkanaście projektów.  Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ponad 40 tys. rodzin zastępczych i rodzinnych domach dziecka przebywa blisko 60 tys. dzieci. Od 2004 roku 30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego ustanowiony przez Sejm RP, którego celem jest docenienie tej formy opieki nad dzieckiem. Fundacja EY od początku włączyła się w prace na rzecz ustanowienia tego dnia w partnerstwie z Koalicją na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej zrzeszającej kilkanaście organizacji.- Naszym celem jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego i integracja środowiska opiekunów zastępczych oraz odpowiedź na ich potrzeby. To już jedenasta edycja konkursu „30 maja – świętujemy razem”. Do tej pory dzięki przyznanemu dofinansowaniu odbyło się 128 warsztatów, spotkań integracyjnych, akcji promocyjnych i konferencji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Średnio co roku udaje nam

Do 22 kwietnia rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne mogą zgłaszać się do konkursu ?30 maja ? świętujmy razem?. Tego dnia w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W konkursie zostanie wybranych kilkanaście projektów. 

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ponad 40 tys. rodzin zastępczych i rodzinnych domach dziecka przebywa blisko 60 tys. dzieci. Od 2004 roku 30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego ustanowiony przez Sejm RP, którego celem jest docenienie tej formy opieki nad dzieckiem. Fundacja EY od początku włączyła się w prace na rzecz ustanowienia tego dnia w partnerstwie z Koalicją na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej zrzeszającej kilkanaście organizacji.

– Naszym celem jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego i integracja środowiska opiekunów zastępczych oraz odpowiedź na ich potrzeby. To już jedenasta edycja konkursu ?30 maja ? świętujemy razem?. Do tej pory dzięki przyznanemu dofinansowaniu odbyło się 128 warsztatów, spotkań integracyjnych, akcji promocyjnych i konferencji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Średnio co roku udaje nam się dofinansować od 11 do 15 projektów ? mówi Agnieszka Palka, koordynator ds. projektów Fundacji EY.

Do konkursu mogą się zgłaszać rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne (samorządowe i państwowe) wspierające opiekunów zastępczych i dzieci przez nie przyjęte. Zgłoszenia należy przesłać do 22 kwietnia. Łączna pula do rozdysponowania w ramach konkursu to 60 000 złotych ? w tym maksymalnie 6 000 złotych na projekt. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 7 maja 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie na www.ey.com/pl/fundacja


dostarczył infoWire.pl

Źródło EY.
A to już wiesz?  Wirtualnemedia.pl - kolejny rekord pobity

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy