Wiadomości branżowe

Bank Pocztowy wspiera studentów

Bank Pocztowy sponsoruje udział dwóch zespołów w konkursie Global Management Challenge.Global Management Challenge jest zaawansowaną symulacją biznesową zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Stają się oni menedżerami zarządzającymi wirtualnymi spółkami. Zespoły liczą od 3 do 5 osób. Bank Pocztowy wspiera dwa zespoły studentów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obecnie trwa 15. Polska edycja konkursu. Starują w niej osoby zajmujące się profesjonalnie inwestycjami, jak i wyselekcjonowani studenci uczelni ekonomicznych i technicznych. W pierwszym etapie konkursu uczestniczy 320 zespołów podzielonych na 64 grupy. Do drugiego etapu, który rozpocznie się już w przyszłym roku, awansują tylko zwycięzcy grup. W marcu 2015 r. najlepsza 8. spotka się w ogólnopolskim finale. Jego zwycięzcy będą reprezentowali Polskę podczas światowych finałów, które odbędą się w kwietniu 2015 r., w Pradze. Wyniki konkursu można śledzić na 

Bank Pocztowy sponsoruje udział dwóch zespołów w konkursie Global Management Challenge.

Global Management Challenge jest zaawansowaną symulacją biznesową zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Stają się oni menedżerami zarządzającymi wirtualnymi spółkami. Zespoły liczą od 3 do 5 osób. Bank Pocztowy wspiera dwa zespoły studentów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Obecnie trwa 15. Polska edycja konkursu. Starują w niej osoby zajmujące się profesjonalnie inwestycjami, jak i wyselekcjonowani studenci uczelni ekonomicznych i technicznych. W pierwszym etapie konkursu uczestniczy 320 zespołów podzielonych na 64 grupy. Do drugiego etapu, który rozpocznie się już w przyszłym roku, awansują tylko zwycięzcy grup.

W marcu 2015 r. najlepsza 8. spotka się w ogólnopolskim finale. Jego zwycięzcy będą reprezentowali Polskę podczas światowych finałów, które odbędą się w kwietniu 2015 r., w Pradze. Wyniki konkursu można śledzić na stronie Global Management Challenge. GMC ma już w Polsce ponad 20 tysięcy absolwentów. W każdej edycji konkursu startują najlepsi studenci oraz przedstawiciele topowych polskich firm.

Bank Pocztowy wspiera również młodzież m.in. poprzez Program Stypendialny ?Przekaz ku przyszłości?. W tegorocznej edycji stypendiami zostało objętych 81 osób uczących się na poziomie szkoły podstawowej (po IV klasie), gimnazjum oraz szkoły średniej.

Do końca stycznia 2015 roku trwa również akcja ?Zostań Aniołem?, której celem jest wsparcie wychowanków Fundacji Robinson Crusoe – ambitnej młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych. Bank Pocztowy, jako partner akcji zobowiązał się do podwojenia darowizn przekazanych na konto fundacji. Szczegóły akcji znajdują się na dedykowanej stronie.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Bank Pocztowy SA.
A to już wiesz?  mBIZNES Konto - najkorzystniejszy rachunek dla przedsiębiorców

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy